bezpieczne wybielanie zębów Katowice w gabinecie stomatologicznym

Sposób na przebarwienia, czyli bezpieczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Twoje zęby powoli tracą swoją atrakcyjność? Dostrzegasz przebarwienia, które wpływają nie tylko na atrakcyjność, ale również komfort psychiczny? Mamy na to sposób! Bezpieczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym może Ci pomóc. Jak to działa? Jak przebiega zabieg wybielania zębów? Odpowiadamy!

 

 

Bezpieczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym w Katowicach

Jeżeli szukasz sposobu na bezpieczne wybielanie zębów, odpowiedzią na Twoje potrzeby i oczekiwania jest wizyta u stomatologa. Pielęgnacja oraz higiena to dwie podstawowe kwestie, o które warto zadbać, by zachować zdrowy uśmiech jak najdłużej. Bez wątpienia przebarwienia i ubytki wpływają najmocniej na nasz komfort, a także zdrowie jamy ustnej. Żółknięcie zębów obniża samopoczucie oraz pewność siebie. Z kolei ubytki powodują nierzadko ból.   Poniżej znajdziesz przede wszystkim informacje o sposobie na przebarwienia. Inne dolegliwości omówimy w kolejnych artykułach. Zabiegi wybielające zęby wykonywane przez profesjonalistów sprawdzą się doskonale w przypadku przebarwień spowodowanych złą dietą, używkami, wiekiem czy też przyjmowaniem różnych leków.

 

Kiedy mogą Ci pomóc zabiegi wybielające zęby?

Zabiegi wybielające zęby pomagają przede wszystkim w usuwaniu przebarwień powierzchniowych/zewnętrznych. Należy rozróżnić dwa typy zmian, ponieważ nie każdy zabieg wybielania zębów skończy się powodzeniem w przypadku głębszych przebarwień. Spójrzmy.

  • przebarwienia powierzchniowe / zewnętrzne znajdują się na powierzchni zębów i są spowodowane najczęściej: paleniem lub żuciem tytoniu, piciem dużej ilości kawy, herbaty, czerwonego wina czy też jedzenie owoców i warzyw zawierających duże ilości barwników,
  • przebarwienia wewnętrzne dotyczą już głębszych warstw zęba, a za ich powstawanie odpowiadają poważne czynniki takie jak: antybiotyki, obumarcie nerwów, zbyt duża ilość fluoru przyjmowanego od chwili urodzenia do 16 roku życia.

Zabieg wybielający zęby będzie niezbędny w przypadku kilkuletnich przebarwień, a także zmian wewnętrznych. Jeżeli chcesz zwalczyć zmiany powierzchniowe, wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym może nie być konieczne. W takim przypadku warto udać się po prostu na kontrolę oraz zabiegi higienizacyjne.
 

Metody wybielania zębów u dentysty

Wiele osób zastanawia się, jakie są właściwie metody wybielania zębów u dentysty. Najczęściej identyfikujemy je przede wszystkim z nakładkami, które można zobaczyć na profilach społecznościowych wielu celebrytów. Czy to jedyne rozwiązanie? Jakie konkretnie znajdziesz metody wybielania zębów u dentysty? Najczęściej wykonywany zabieg to tak zwane wybielanie metodą Beyond. Być może dlatego, że wiąże się zazwyczaj z godzinną wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Jeżeli chcesz wyeliminować przebarwienia, jednym z rozwiązań może być właśnie laserowe wybielanie zębów. Na czym polega? Stomatolodzy decydują się zazwyczaj na zastosowanie lampy Beyond. Dzięki niej można uzyskać rozjaśnienie nawet do 8 odcieni. To urządzenie jest nazywane również akceleratorem halogenowym i ma silniejsze działanie niż zwykłe lampy LED. Sprawdzi się doskonale w przypadku mocniejszych przebarwień wewnętrznych.

Inne metody wybielania zębów u dentysty to udanie się na wizytę do stomatologa, który tworzy odpowiednie nakładki na podstawie pobranego wcześniej wycisku. W tym przypadku również będzie potrzebny specjalny żel, który następnie wprowadza się za pomocą nakładek. Po kilku godzinach można je zdjąć, a cały proces należy powtarzać codziennie przez około 2 tygodnie. Kiedy odbierzesz nakładki wybielające zęby u dentysty, możesz kontynuować kurację w domu.

Zabiegi wybielające zęby to nie tylko mniej inwazyjne, wymienione powyżej metody. Warto zwrócić uwagę, że w D105 oferujemy również maskowanie, czyli nakładanie licówek. Bez wątpienia jest to korzystne rozwiązanie, które gwarantuje natychmiastowy efekt. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne pozwolą zachować efekt na dłużej. Dlatego warto regularnie chodzić na wizyty kontrolne.

Warto również wiedzieć, że w przypadku usuwania drobnych przebarwień stosujemy takie zabiegi wybielające zęby jak: usuwanie kamienia nazębnego, szczotkowanie i polerowanie lub kurację wybielającą. Być może zastanawiasz się, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty, odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.
 

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty? Katowice

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty w Katowicach, zależy od rodzaju wykonywanego zabiegu. W D105 możesz znaleźć kilka zabiegów, które umożliwiają usuwanie przebarwień powierzchniowych lub wewnętrznych. Jednym z nich jest wyżej opisane wybielanie zębów nakładkowe, które w naszym gabinecie kosztuje 1300 zł.

Jeżeli chodzi o drobniejsze przebarwienia, które są likwidowane poprzez usuwanie kamienia, wiąże się to z kosztem od 250 zł. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na możliwość założenia licówek. W tym przypadku należy przygotować się na wydatek od 1600 zł.

Sprawdź więcej zabiegów w naszej ofercie Stomatologia Katowice!

 

Czy wybielanie zębów boli?

Jeżeli zastanawiasz się, czy wybielanie zębów boli, nie ma powodów do zmartwień. Tego typu zabiegi przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym nie powinny wiązać się z tego typu odczuciami. Warto również zaznaczyć, że specjalista dobierze zabieg wybielania zębów do kondycji zdrowia jamy ustnej oraz wrażliwości dziąseł. Dzięki temu można uniknąć dyskomfortu.

Nakładki wybielające zęby u dentysty są dostosowane idealnie do uzębienia oraz budowy dziąseł. Dzięki temu nie musisz martwić się nieprzyjemnościami. Wyjątkiem są pacjenci, którzy cierpią na nadwrażliwość zębów lub dziąseł. W takim przypadku może pojawić się dyskomfort wywołany przez nakładki wybielające zęby u dentysty czy też większym stężeniem środka do usuwania przebarwień.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Stomatologia estetyczna Katowice!

 

Jak wygląda wybielanie zębów u dentysty? Katowice

Jeżeli zastanawiasz się, jak wygląda wybielanie zębów u dentysty w Katowicach, spieszymy z odpowiedzią. Zanim zdecydujesz się na zabieg, musisz udać się na konsultacje. Specjalista zweryfikuje podczas tej wizyty stan zdrowia jamy ustnej oraz uzębienia. Sprawdzi występowanie ewentualnych przeciwwskazań. Następnie dostosuje do niego odpowiedni zabieg wybielania zębów.

Zanim rozpocznie się właściwy proces, specjalista wykona niezbędną higienizację. Wśród zabiegów mogą pojawić się skaling i piaskowanie. Higienizacja służy do usuwania osadu nazębnego i kamienia, co umożliwi przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów.

Sprawdź ofertę Higiena i profilaktyka w stomatologii!

Dopiero po tych przygotowaniach przychodzi czas na właściwe wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym w Katowicach – Dębowa 105.