Chcesz wzmocnić lub odbudować mięśnie? Elektrostymulacja może Ci pomóc

Jeżeli szukasz rozwiązanie, które pozwoli na stopniowe wzmocnienie i odbudowanie mięśni, specjaliści w gabinetach D105 znajdą dla Ciebie odpowiednią metodę leczenia. Jedną z nich może okazać się elektrostymulacja mięśni. Na czym to polega?

elektrostymulacja mięśni katowice

Szczegóły

Czas trwania usługi

45 minut – trening z wykorzystanie elektrostymulacji
30 minut – elektrostymulacja

Ilość zabiegów

4 razy w tygodniu

Cena

180 zł – trening z wykorzystanie elektrostymulacji
100 zł – elektrostymulacja

Przygotowanie do zabiegu

Nie ma specjalnych wymagań. Jeżeli pacjent posiada metalowe implanty w ciele, choruje na padaczkę lub posiada rozrusznik serca, należy zgłosić to przed wizytą.

Po zabiegu

Efektem terapii jest naprężenie oraz wzmocnienie mięśni w najgłębszych warstwach, zwiększenie metabolizmu, ogólna poprawa sylwetki.

Co to jest elektrostymulacja mięśni?

Nowoczesne technologie otwierają przed nami szeroki zakres możliwości na szybki powrót do zdrowia, sprawności, a także wzmocnienia mięśni. W wielu przypadkach przynoszą one dużo lepsze i szybsze efekty niż tradycyjne rozwiązania. Elektrostymulacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów wchodzących w zakres fizjoterapii. Jest wykonywana za pomocą specjalnych urządzeń, które wysyłają do mięśni bodźce elektryczne o określonym natężeniu oraz częstotliwości. To wszystko prowadzi do pobudzenia tkanek.

Dobrze dobrana elektrostymulacja pozwala na wywoływanie serii skurczów mięśniowych, które pomogą w redukcji różnych schorzeń i dolegliwości. W zależności od rodzaju wysyłanych impulsów może być traktowana jako trening – elektrostymulacja EMS lub przeciwbólowo – rehabilitacja tens.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się również Terapia neurorozwojowa dla niemowląt Katowice!

 

Kiedy zabieg elektrostymulacji może Ci pomóc?

Zabieg elektrostymulacji sprawdzi się doskonale w przypadku dzieci z chorobami neurologicznymi oraz niepełnosprawnością. Może pomóc w przypadku porażenia nerwu twarzowego, nerwów obwodowych. Elektrostymulacja mięśni sprawdza się również w procesie odbudowy mięśni po urazie, przy zanikach mięśniowych. Rehabilitacja tens działa z kolei przeciwbólowo. 

 

Elektrostymulacja tens i EMS – efekty po miesiącu?

Elektrostymulacja mięśni sprawdza się doskonale w przypadku rehabilitacji pourazowej, neurologicznej oraz leczeniu bólu. Prądy tens wyróżniają się niezwykłą zdolnością tłumienia bólu – nawet chronicznego. Jeżeli interesuje Cię elektrostymulacja EMS, efekty po miesiącu mogą się przejawiać w postaci wzmocnienia mięśni. Następnie dochodzi do odbudowy funkcji mięśni.

 

Zabieg elektrostymulacji przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań pojawiają się między innymi: rozrusznik serca, choroby serca, padaczka, duże nadciśnienie, metalowe implanty, stany zapalne, infekcje. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymasz podczas konsultacji u naszych fizjoterapeutów. 

 

To ciekawe…

Efekty elektrostymulacji różnią się w zależności od rodzaju, kształtu, częstotliwości oraz szerokości impulsów. Dzięki nim następuje poprawa ukrwienia, a także wzmocnienie mięśni za pomocą przepływu prądu.