Jesienno-zimowe mity kosmetyczne. Jak dbać o skórę w chłodne dni?

AKTUALNOŚCI - MEDYCYNA ESTETYCZNA

Wraz z odejściem lata, nasza pielęgnacja skóry powinna zostać dopasowana do nowych warunków jakie panują na zewnątrz. Powietrze staje się chłodne, wiatr bezlitośnie smaga twarz, a suche i ciepłe powietrze w pomieszczeniach skutecznie odwadnia cerę. Biorąc pod uwagę ryzyko pogorszenia jej stanu, warto zastosować się do kilku wskazówek, dzięki którym będziemy w stanie lepiej zadbać o potrzeby skóry w tym trudnym okresie. Na początek warto rozprawić się z kilkoma mitami kosmetycznymi, które uparcie kojarzą się nam z jesienią i nadchodzącą zimą.

  1. Nawilżanie skóry zimą może ją uszkodzić – MIT

Odpowiednie nawilżenie skóry to podstawa pielęgnacji, która dotyczy każdego typu cery. Rezygnacja z nawilżania w okresie jesienno-zimowym, może doprowadzić do poważnych problemów, zważywszy na zwiększone ryzyko przesuszenia. Polecamy więc zaopatrzyć się w dobrej jakości krem nawilżający, najlepiej mający w składzie odpowiednie substancje, np. drogocenne olejki o właściwościach natłuszczających. W tym czasie można także zdecydować się na zabieg mezoterapii bezigłowej, dzięki któremu dostarczymy naszej skórze cennych składników odżywczych. Dodatkowo, zostanie ona silnie dotleniona i będzie lepiej reagować na niskie temperatury.

 

  1. Wraz z końcem lata można zrezygnować z filtrów – MIT

To kolejne błędne przekonanie, iż to przed czym chroniliśmy skórę latem już jej nie dolega. O czym mowa? O promieniach słonecznych, które nie tylko przyspieszają procesy starzeniowe, ale również powodują i przyspieszają powstawanie zmarszczek. Warto pamiętać, że promienie docierają do nas nawet w pochmurny dzień. Dodatkowo, nasilają swoje działanie odbijając się od śniegu. Konieczne jest więc całoroczne stosowanie kremów z filtrem minimum 30 SPF. A jeśli marzy się nam promienna cera, lepszym rozwiązaniem niż jej opalanie będzie zabieg BB GLOW SKIN, który delikatnie koloryzuje i rozświetla skórę.

 

  1. Zaczerwienione policzki podczas mroźnego dnia to normalny objaw – MIT

Pomimo tego, iż lekko zaczerwienione policzki mogą nadawać nam zdrowego wyglądu, zimne powietrze szkodzi skórze. Szczególnie narażone w tym okresie są osoby z cerą tzw.  naczynkową, gdyż właśnie jesienią i zimą dochodzi do częstego pękania naczynek. Aby zabezpieczyć się przed powstawaniem nieestetycznych pajączków, należy korzystać z odpowiednio dobranych kosmetyków, takich jak dermokosmetyki w postaci kremu, żelu punktowego, toniku lub kojącego serum. Dużą skuteczność wykazują również różnego rodzaju zabiegi rewitalizujące – np. oxybrazja, polegająca na jednoczesnym złuszczaniu naskórka i aplikowaniu tlenu oraz soli fizjologicznej. W efekcie skóra jest dogłębnie nawilżona, odżywiona i jędrniejsza.