Zęby w 1 dzień – przewaga implantów nad klasyczną protezą ruchomą

AKTUALNOŚCI - MEDYCYNA ESTETYCZNA

Utrata zębów to duży problem wpływający nie tylko na kwestie estetyczne. Osoby, które zmagają się z bezzębiem cierpią dodatkowo z powodu kłopotów z mówieniem, ze spożywaniem posiłków, czy połykaniem. Obniża się również ich poziom zadowolenia z własnego wyglądu, a tym samym samopoczucie. Do tej pory najczęstszym rozwiązaniem problemu bezzębia były protezy ruchome, ściągane na noc. Pomimo ich skuteczności, nie stanowią jednak idealnego wyjścia, zważywszy na trudności z użytkowaniem, zwłaszcza w okresie adaptacyjnym, a także na brak możliwości spożywania twardszych czy lepkich posiłków. Alternatywą w tym przypadku są implanty, jednak w zupełnie nowej odsłonie, dzięki czemu pacjent może cieszyć się estetycznym uśmiechem już w ciągu jednego dnia. Dlaczego warto zdecydować się na tę metodę uzupełnienia ubytków? Odpowiadamy poniżej.

Dlaczego implanty stanowią najlepsze rozwiązanie problemu bezzębia?

Nowoczesne gabinety stomatologiczne wykorzystują dziś cyfrowe technologie, w postaci systemów implantologicznych, gwarantujących bezpieczne, atraumatyczne i trwałe rozwiązania problemów z bezzębiem. Na Dębowej 105 wykonujemy prace na implantach pozwalające na natychmiastowe zamocowanie odbudowy protetycznej. Technika ta umożliwia przywrócenie naturalnego i estetycznego uśmiechu już w ciągu jednego dnia. Dodatkowo, stosowane przez nas implanty wyróżniają się wysoką biozgodnością i nie powodują skutków ubocznych. 

Pacjent zyskuje pełną swobodę gryzienia. Nie ma również problemów z mówieniem i częstym uśmiechaniem się. W przeciwieństwie do protezy ruchomej, nie musi wykonywać zalecanych ćwiczeń, umożliwiających swobodne mówienie. Co ważne, pielęgnacja, czy szczotkowanie implantów nie różni się od zwykłych czynności, które wykonywaliśmy wcześniej w przypadku naturalnych zębów.

 

Jak przebiega zabieg wszczepiania implantów?

  1. Pacjenci z bezzębiem w pierwszej kolejności muszą zgłosić się na konsultację, podczas której lekarz określi, czy w tym przypadku można przeprowadzić zabieg implantacji z obciążeniem natychmiastowym.
  2. W kolejnym etapie konieczna jest diagnostyka oraz pobranie wycisków z jamy ustnej. 
  3. Na podstawie zebranych danych, lekarz implantolog planuje zabieg za pomocą technologii 3D i zaznacza miejsce wszczepienia implantów w szczęce pacjenta. 
  4. Zabieg obejmuje wszczepienie 4 lub 6 implantów, na których później opiera się specjalnie przygotowany most. Następnie w laboratorium, w ciągu kilku godzin zostaje przygotowana indywidualna praca protetyczna. Jest ona przymocowywana do implantów tego samego dnia, a pacjent może cieszyć się od razu nowym, pięknym uśmiechem.