Chcesz się cieszyć zdrowym uśmiechem? Higiena i profilaktyka w stomatologii

Jeżeli zależy Ci na zdrowych zębach i chcesz uniknąć chorób jamy ustnej, musisz pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej. Profilaktyka w stomatologii jest bardzo ważna. Musisz o niej pamiętać, by uniknąć ewentualnych problemów i cieszyć się zdrowym uśmiechem przez długi czas. O czym musisz pamiętać?

higiena i profilaktyka w stomatologii

Szczegóły

Czas trwania usługi

1 godzina

Ilość zabiegów

W zależności od stanu uzębienia

Cena

od 250 zł

Przygotowanie do zabiegu

Nie wymaga specjalnego przygotowania.

Czym jest higiena i profilaktyka w stomatologii?

Jeżeli obawiasz się o zdrowie swoich zębów i zastanawiasz się, co zrobić, by tego uniknąć, rozwiązaniem jest higiena i profilaktyka w stomatologii. Dzięki odpowiednim zabiegom możesz powstrzymać rozwój próchnicy, chorób dziąseł, a także innych poważniejszych dolegliwości. Jeżeli zastanawiasz się, czym jest profilaktyka dentystyczna, tutaj znajdziesz najważniejsze informacje. Wizyta higienizacyjna polega na weryfikacji stanu jamy ustnej, a także zębów. W razie problemów możesz skorzystać z porady specjalistów.

Profilaktyka dentystyczna obejmuje szereg działań, które pozwolą Ci na zachowaniu zdrowego uśmiechu. Podczas wizyty otrzymasz najważniejsze informacje o konieczności i sposobie leczenia próchnicy lub zalecenia dotyczące zabiegów profilaktycznych. Dzięki temu możesz zachować zdrowy uśmiech i uniknąć poważniejszej wizyty.

 

Kiedy może Ci pomóc profilaktyka i higiena zębów?

Profilaktyka i higiena zębów to działania, które mają na celu zapobiegać poważnym uszkodzeniom szkliwa, a także rozwojowi chorób jamy ustnej. Jeżeli chcesz cieszyć się pięknymi zębami dłużej, jest to jedyna słuszna droga. Dzięki niej możesz mieć pod kontrolą wszystko, co dzieje się w Twojej jamie ustnej. Zwróć uwagę, by regularnie chodzić na wizyty higienizacyjne. Powodzenie profilaktyki zębów zależy przede wszystkim od systematyczności.

Higiena jamy ustnej jest szczególnie ważna w przypadku małych pacjentów. Sprawdź również naszą ofertę: Stomatologia dziecięca Katowice!

 

Higiena i profilaktyka w stomatologii – efekty

Higiena i profilaktyka w stomatologii pomogą Ci osiągnąć pożądane efekty, którymi w tym przypadku jest zdrowy oraz piękny uśmiech. Odpowiednie, regularne działania to klucz do sukcesu. To właśnie profilaktyka zębów odgrywa najważniejszą rolę w zapobieganiu powstawania chorób dziąseł, przyzębia i zębów

Dlatego należy pamiętać o regularnych wizytach okresowych. Na skuteczną profilaktykę składają się takie zabiegi jak: lakowanie bruzd, fluoryzacja zębów, a także usuwanie kamienia nazębnego, osadów i przebarwień.

Ponadto należy pamiętać o tym, że duży wpływ na nasze uzębienia ma również sposób, w jaki sami dbamy o swoje zęby. W gabinetach D105 udzielamy każdemu naszemu pacjentowi szczegółowego instruktażu higieny zębów po dokładnym badaniu.

 

Profilaktyka zębów – przeciwwskazania

Warto zwrócić uwagę, że profilaktyka zębów w formie wyżej wymienionych zabiegów nie jest dla każdego. Należy unikać niektórych zabiegów w przypadku takich dolegliwości jak: osteoporoza, opryszczka na ustach, ciąża, ból błony śluzowej, głębokie kieszonki dziąsłowe, rozrusznik serca czy też odklejanie siatkówki oka. Jeżeli udasz się do specjalisty, dowiesz się, jaka profilaktyka zębów będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

 

To ciekawe…

Higiena i profilaktyka zębów jest naprawdę ważna. Jeżeli nie będziesz stosował odpowiednich praktyk, może rozwinąć się próchnica, a także inne dolegliwości. Zwróć uwagę, że na kondycję dziąseł oraz zdrowie jamy ustnej wpływa również niedobór snu.