Laser Varilite metodą na pękające naczynka

AKTUALNOŚCI - MEDYCYNA ESTETYCZNA

Terapia laserowa najlepszym sposobem na pękające naczynka

Liczne zaczerwienienia na twarzy i szyji, skłonność do rumienia, wrażliwość i charakterystyczne “pajączki” to typowe objawy świadczące o posiadaniu skóry naczynkowej. U osób z tego typu cerą mamy do czynienia z bardzo delikatnymi, wręcz kruchymi naczynkami, które są skłonne do uszkodzeń i do pękania. Oprócz tzw. „urody” przyczynami takiego stanu skóry mogą być zmiany hormonalne, silne emocje, stres, problemy z krążeniem, ale także przyjęty styl życia – palenie papierosów, częste spożywanie alkoholu oraz ostrych i gorących dań.

Czym jeszcze wyróżnia się cera naczynkowa?

Problem z pękającymi naczynkami i wyjątkową wrażliwością skóry często dotyczy kobiet z typowo słowiańską urodą. Reakcja pojawia się zarówno podczas stosowania mocniejszych kosmetyków, jak i w trakcie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Skóra jest bardzo cienka, a naczynka wyraźnie prześwitują. Do ich pęknięcia dochodzi w momencie nadmiernego rozszerzania się pod wpływem wyżej wymienionych czynników i zbyt wysokiego ciśnienia krwi. W ten sposób powstają widoczne zmiany, czy ślady na skórze, które bardzo trudno usunąć za pomocą kosmetyków czy domowych sposobów pielęgnacji. Z pomocą przychodzą terapie laserowe w gabinecie kosmetologicznym, ze szczególnym uwzględnieniem lasera Varilite – firmy Iridex, łączącego dwie długości fali, co pozwala zoptymalizować parametry zabiegowe.

W jaki sposób działa laser Varilite?

Laser Varilite to skuteczny sposób na pozbycie się nie tylko pajączków, ale również rozszerzonych naczynek, rumienia oraz zmian charakterystycznych dla trądziku różowatego. Pod wpływem działania lasera dochodzi do obkurczenia i zwłóknienia naczyń krwionośnych, czyli ich zamknięcia od wewnątrz. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Pełny efekt widoczny jest po około 3-4 tygodniach, kiedy skóra zaczyna się goić. Liczba naświetlań jest uzależniona od rodzaju zmian, ich głębokości oraz szerokości. Proces wchłaniania się naczyń może trwać około miesiąca i właśnie do tej pory pacjenci zauważają stopniowe zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczynek. Kolejne zabiegi powtarza się w cyklach 4-6 tygodniowych. Pełna kuracja gwarantuje nie tylko długotrwałe efekty, ale również znaczne zmniejszenie prawdopodobieństwa pojawienia się nowych zmian. Aby móc cieszyć się najlepszymi rezultatami, warto powtarzać zabieg min. raz na rok.

Przebieg zabiegu i zalecenia po jego wykonaniu

Zabiegi z wykorzystaniem lasera Varilite nie należą do bolesnych. Stosuje się je wyłącznie na nieopaloną skórę. Pacjenci mogą odczuwać charakterystyczne ciepłe ukłucia, które jednak nie powodują większego dyskomfortu. Przez kilka dni po zabiegu należy dbać o nawilżenie skóry, używać delikatnych kosmetyków oraz zrezygnować z intensywnych ćwiczeń, sauny czy solarium.