Media o nas – grudzień 2019

AKTUALNOŚCI - STOMATOLOGIA

Grudzień 2019:

propertydesign.pl:
http://www.propertydesign.pl/architektura/104/prefabrykowane_gabinety

stomatologianews.pl:
https://stomatologianews.pl/lecza-pacjentow-w-obiekcie-z-kontenerow-przemyslowych-jak-wygladaja-gabinety-medyczne-w-katowicach/

bryla.pl:
http://www.bryla.pl/d105-w-katowicach-gabinety-medyczne-w-kontenerach-przemyslowych

infodent24.pl:
http://www.infodent24.pl/bizdentpost/lecznica-stomatologiczna-jak-klocki-lego,113430.html

domiporta.pl:
http://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,25478201,luksusowe-uslugi-w-kontenerach-to-mozliwe.html

Fragment artykułu:

D105 to obiekt wykonany z 20 modułów o wymiarach 3 x 3 x 6 m, ustawionych w dwóch kondygnacjach, połączonych klatką schodową wykonaną w konstrukcji żelbetowej. Na parterze zlokalizowana zostały specjalistyczne gabinety stomatologiczne oraz gabinety zabiegowe medycyny estetycznej. Piętro budynku to mieszkanie funkcyjne dla osób przyjeżdżających na organizowane w tym miejscu szkolenia i wydarzenia specjalne. Funkcjonalnie budynek ten spełnia wszystkie wymagania jakie stawia się obiektom służby zdrowia.

Mamy tu m.in. pracownię RTG z tomografem, 7 gabinetów zabiegowych, w tym gabinet do zabiegów w znieczuleniu ogólnym wraz z pokojem wybudzeń. Zaplanowaliśmy także pokój konsultacji, gdzie można porozmawiać na osobności na temat diagnozy i planu leczenia pacjentów – mówi dr n. med. Jacek Bednarski.

Stylistyka zewnętrzna obiektu D105 nawiązuje do charakteru otoczenia, także do nowo wybudowanego w sąsiedztwie Miejskiego Domu Kultury Filia „Dąb”. Poza antracytowymi elementami kontenerów, jako elementy wykończenia na zewnątrz zastosowano materiały naturalne takie jak kamień czy drewno. Zabiegi te przekładają się również na charakter wnętrza.”