Ostatnia deska ratunku, czyli mikroskopowe leczenie endodontyczne

Rzadkie wizyty w gabinecie stomatologicznym mogą doprowadzić do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. U podstaw tego problemu leży nieleczona próchnica, a także gromadzenie się bakterii w ubytku. Odczuwasz dyskomfort podczas spożywania zimnych lub ciepłych pokarmów? Delikatny nacisk wydaje się nie do wytrzymania? To znak, że mikroskopowe leczenie endodontyczne może być ostatnią szansą na przywrócenie pełnego komfortu.

mikroskopowe leczenie endodontyczne

Szczegóły

Czas trwania usługi

1-3 godziny

Ilość zabiegów

W zależności od stanu uzębienia

Cena

od 600 zł

Przygotowanie do zabiegu

Nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed podjęciem leczenia kanałowego należy jednak wykonać zdjęcie RTG zębów.

Po zabiegu

Po leczeniu kanałowym może wystąpić ból, który utrzymuje się do 3 tygodni w zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta.

Na czym polega mikroskopowe leczenie endodontyczne? 

Leczenie endodontyczne jest znane przede wszystkim jako „kanałowe”. Martwa lub zmieniona zapalnie miazga powoduje infekcję oraz ból.  Endodoncja polega na usunięciu jej z komory i kanałów zęba. Następnie są one wypełniane specjalnymi materiałami, które zapobiegają ponownemu pojawieniu się bakterii. To, czy mikroskopowe leczenie endodontyczne przyniesie efekty, zależy od dokładności oraz szczelności wypełnienia.

Gabinety D105 są wyposażone w mikroskopy oraz radiowizjografy, które pozwalają na przeprowadzanie zabiegów z zachowaniem maksymalnej precyzji. Co istotne, pacjenci znieczulani są metodą komputerową. Dzięki temu podanie znieczulenia oraz sam zabieg odbywa się w komfortowych i bezbolesnych warunkach. W gabinetach D105 dbamy przede wszystkim o dobre samopoczucie pacjenta, kiedy pojawia się konieczność leczenia “kanałowego” pod mikroskopem i nie tylko. 

 

Kiedy mikroskopowe leczenie „kanałowe” może Ci pomóc?

Jak wspomnieliśmy, mikroskopowe leczenie „kanałowe” sprawdza się w przypadku zaawansowanego zapalenia miazgi zęba. Specjaliści decydują na taki krok, kiedy nie ma już innej drogi do odbudowy zęba. Mikroskopowe leczenie “kanałowe” jest konieczne nie tylko w przypadku stanu zapalnego zęba, ale również rozpadu jego miazgi (tkanki wypełniającej komorę). 

Skuteczne, mikroskopowe leczenie „kanałowe” pozwala uratować zęba przed jego potencjalną ekstrakcją (usunięciem).

Sprawdź również ofertę: Stomatologia estetyczna Katowice!

 

Leczenie „kanałowe” mikroskopowe – efekty

Leczenie „kanałowe” mikroskopowe jest nierzadko ostatnią szansą na utrzymanie własnego zęba. Jeżeli nie zostanie zastosowane w porę, należy liczyć się z koniecznością ekstrakcji. Leczenia endodentyczne pod mikroskopem pozwala na ochronę zęba przed poważnymi stanami zapalnymi, które mogą pojawiać się nie tylko w jamie ustnej. 

Leczenie „kanałowe” mikroskopowe to sposób na uniknięcie bólu zębów oraz zachowanie pięknego, zdrowego uśmiechu.

Jeżeli obawiasz się leczenia „kanałowego”, pamiętaj, by korzystać z oferty: Higiena i profilaktyka zębów Katowice!

 

Mikroskopowe leczenie endodontyczne – przeciwwskazania

Mikroskopowe leczenie endodontyczne jest dobrym rozwiązaniem w przypadku poważnych stanów zapalnych lub martwicy miazgi zęba. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy zniszczenia ścianek zębowych oraz uszkodzenia sięgające pod dziąsło uniemożliwiają stosowania tej metody. Warto zwrócić uwagę, że przeciwwskazania pojawiają się także w przypadku osób chorych na cukrzycę insulinozależną lub mieli zapalenie wsierdzia. 

O przebytych chorobach należy poinformować specjalistę. Leczenie „kanałowe” pod mikroskopem jest stosowane coraz częściej, ale wymaga konsultacji oraz opieki stomatologa.

 

To ciekawe…

Do niedawna leczenie endodontyczne pod mikroskopem wiązało się z koniecznością kilku wizyt u dentysty. Obecnie, dzięki nowoczesnemu sprzętowi, istnieje możliwość przeprowadzenia kompletnego zabiegu podczas zaledwie jednej wizyty. Zapraszamy na konsultacje oraz leczenie endodontyczne pod mikroskopem w gabinetach D105!