most protetyczny 6-4 punktowy

Komfort, estetyka, naturalny efekt – most na implantach

Uzupełnianie brakujących zębów to ważna sprawa nie tylko ze względów estetycznych, ale także ze względu na zdrowie całego organizmu i nasze dobre samopoczucie. Brak nawet jednego zęba może wpływać m.in.: na zdolność przeżuwania pokarmu, powodować problemy z mówieniem, a co najniebezpieczniejsze skutkować zanikiem kości.

Dla Pacjentów z całkowitym bezzębiem, poszukujących alternatywnych metod – nie będących zwykłą protezą ruchomą, z pomocą przychodzą implanty zębowe, na których montuje się porcelanowe bądź ceramicznie uzupełniania stałe lub wyjmowane. Na czym polega most na implantach?

 

Most na implantach – 6 i 4-punktowy

Nawet najlepsza konwencjonalna proteza zawsze będzie ciałem obcym w ustach, wymagającym szczególnej uwagi i specjalnej pielęgnacji. W przeciwieństwie do tego, pełna rekonstrukcja wszystkich zębów na implantach pozostaje komfortowo na miejscu przez cały czas. Ponadto wygląda naturalnie i na co dzień pozwala zapomnieć o noszonym uzupełnieniu. W D105 pracujemy m.in. z wykorzystaniem markowych komponentów firmy Straumann, które pozwalają odbudować brakujące zęby zarówno w szczęce, jak i żuchwie. Uzębienie może zostać uzupełnione w postaci pełnego okrężnego mostu opartego na czterech do sześciu implantach. .
 

Dlaczego warto wybrać most protetyczny 6 lub 4-punktowy?

Implanty firmy Straumann zapewniają stabilne i trwałe podparcie dla mostu i sztucznych zębów. W zależności od indywidualnego przypadku tymczasowy most może zostać umocowany już w dniu zabiegu lub zaraz po. Oprócz przywrócenia funkcji zębów, naturalnie wyglądająca i perfekcyjnie dopasowana rekonstrukcja ma ogromy wpływ na wygląd twarzy. Ponieważ implanty odpowiadają działaniom naturalnych zębów, dzięki nim siła gryzienia ponownie zostaje przeniesiona na kość. Taka stymulacja pomaga zachować zdrowie i objętość kości, a w efekcie ładny kształt profilu Twojej twarzy. Most protetyczny 6-punktowy to pełny komfort i swoboda w codziennym życiu.  

 

Kiedy warto wybrać most na implantach? 

Jeśli brakuje Ci wszystkich lub większej ilości zębów i chciałbyś zamienić swoją aktualną protezę wyjmowaną na rozwiązanie umocowane na stałe, specjalista implantolog w D105 wykona badanie wstępne i zaproponuje rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami i zapytaj o most protetyczny 6 lub 4-punktowy.

Leczenie implantologiczne skutecznie przywraca większy komfort oraz jakość życia. Twoje zęby wyglądają i funkcjonują jak naturalne uzębienie. Dzięki implantom stomatologicznym wielu naszych pacjentów może znów czuć się pewnie w codziennych sytuacjach. Mosty na implantach pozwalają swobodnie spożywać posiłki i wyraźnie mówić, cieszyć się naturalnym wyglądem i pięknym uśmiechem.

Sprawdź również artykuł: Braki w uzębieniu? Sprawdź, jakie leczenie bezzębia będzie najlepszym rozwiązaniem