Najlepsza metoda na wybielanie zębów?

AKTUALNOŚCI - STOMATOLOGIA

Osoby chcące wybielić zęby, zwykle zastanawiają się nad tym, która metoda byłaby dla nich najlepsza i najbardziej skuteczna. Drogerie oraz sklepy internetowe kuszą atrakcyjnymi cenowo paskami oraz naturalnymi sposobami, które niestety nie zapewniają ani trwałych, ani spektakularnych efektów. Często też nieumiejętnie stosowane, są poważnym zagrożeniem dla szkliwa zębów. Warto pamiętać o tym, iż jeśli zależy nam na prawdziwie śnieżnobiałym uśmiechu, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym i spotkanie z lekarzem zajmującym się wybielaniem zębów. Osoby, dla których najważniejsza jest skuteczność, długotrwałe efekty oraz bezpieczeństwo, powinny zdecydować się na metodę nakładkową. Na czym ona polega i jakie są jej zalety?

Jak przebiega wybielanie nakładkowe?

Wybielanie metodą nakładkową można podzielić na dwa etapy – gabinetowy oraz domowy. Jak dokładnie przebiega cały proces?

Pierwszym krokiem, który przeprowadza się niezależnie od metody wybielania jest sprawdzenie stanu zdrowia zębów i w razie potrzeby wyleczenie ubytków, próchnicy oraz pozbycie się kamienia nazębnego w trakcie hignienizacji. Dodatkowy zabieg piaskowania, czyli usunięcia ewentualnych osadów na zębach, wspomaga efekt „wow” samego wybielania.

Po wyleczeniu zębów, stomatolog pobierze odciski (odlew) obu łuków zębowych, na podstawie których zostaną przygotowane nakładki.

Na kolejnej wizycie pacjent otrzyma gotowe indywidualne nakładki, które koniecznie musi przymierzyć w gabinecie. Dodatkowo, w pakiecie znajdzie się żel wybielający oraz komplet informacji o tym w jaki sposób należy go stosować.

Zgodnie z wytycznymi stomatologa, reszta zabiegu jest przeprowadzana w warunkach domowych. Pacjent przez dany okres aplikuje do wnętrza nakładek otrzymany żel wybielający i nakłada go na zęby, nosząc przez określony czas każdego dnia.

Dlaczego warto zdecydować się na metodę nakładkową?

Wybielanie zębów za pomocą nakładek ma wiele zalet. Choć wymaga samodyscypliny i czasu (terapia trwa średnio 2-4 tygodnie) należy do bardzo bezpiecznych metod, dających trwałe efekty (utrzymujące się nawet do trzech lat). Co więcej, opisywana metoda jest znacznie tańsza w porównaniu do wybielania zębów za pomocą lampy, dlatego jest chętnie wybierana przez osoby z określonym budżetem. Dzięki indywidualnie dopasowywanym nakładkom, zęby są wybielane równomiernie. Nie trzeba również obawiać się o podrażnienie dziąseł, spowodowane przedostawaniem się żelu w ich okolice. Tego typu sytuacje często zdarzają się, jeśli decydujemy się na uniwersalne, niskiej jakości nakładki, dostępne np. w sklepach internetowych.

Warto zaznaczyć, iż kontrolowane wybielanie w gabinecie stomatologicznym, znaczenie ogranicza ryzyko nadwrażliwości zębów czy dziąseł i całkowicie eliminuje możliwość uszkodzenia szkliwa w trakcie tego procesu. Drobne dolegliwości czy dyskomfort związany z zabiegiem mija bardzo szybko, po czym możemy cieszyć się pięknym, białym i zdrowym uśmiechem.