Naturalne zabiegi poprawiające kondycję skóry

AKTUALNOŚCI - MEDYCYNA ESTETYCZNA

Kondycja skóry pogarsza się wraz z wiekiem, dlatego warto zawczasu zadbać o profilaktykę przeciwstarzeniową, która znacząco opóźnia pojawianie się kolejnych zmarszczek na twarzy oraz pozwala cieszyć się jędrną i napiętą cerą. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wykorzystujące naturalne składniki i substancje, znajdujące się m.in. w organizmie każdego człowieka. Ich niewątpliwą zaletą jest wysoka skuteczność działania oraz biozgodność, która przekłada się na pozytywną reakcję skóry na podany preparat. Jakie  zabiegi można zaliczyć do tej grupy?

Osocze bogatopłytkowe – Plasma Complex

Zabieg polega na wstrzyknięciu metodą głębokiej mezoterapii fibryny strukturalnej oraz fibryny komórkowej, które to znajdują się w krwi pacjenta. Są one pozyskiwane w procesie odwirowania, przy wykorzystaniu specjalnych urządzeń. Substancja może zostać zaaplikowana w różne części ciała, choć najczęściej zabieg obejmuje twarz, szyję i dekolt. Metoda ta świetnie sprawdza się zarówno w przypadku cery dojrzałej, jak i z pierwszymi oznakami starzenia. Na jakie efekty można liczyć? Po wykonaniu zaledwie serii trzech zabiegów, zauważalne jest wyraźne zregenerowanie się skóry oraz jej odmłodzenie. Następuje poprawa jędrności, nawilżenia oraz napięcia. Dodatkowo, po wstrzyknięciu preparatu w okolice ud, zostaje zmniejszona widoczność cellulitu.

Oxybrazja

Jest to zabieg rewitalizacyjny, który doskonale sprawdza się w przypadku cery wrażliwej, naczyniowej oraz u osób ze skłonnościami do alergii. Polega on na jednoczesnym złuszczaniu naskórka oraz aplikowaniu soli fizjologicznej i tlenu. Opisywana metoda należy do bardzo bezpiecznych i polecanych również osobom zmagających się z problemami trądzikowymi. Oxybrazja prowadzi do przyspieszenia gojenia się ran, zmniejszenia widoczności zaskórników oraz poprawy nawilżenia i odżywienia. Co więcej, dochodzi do spłycenia zmarszczek, zmniejszenia widoczności blizn, także potrądzikowych oraz zredukowania przebarwień.

Mezoterapia igłowa

Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów rewitalizujących, który pozwala na znaczne poprawienie wyglądu skóry. Polega on na wstrzyknięciu w jej głąb naturalnych składników odżywczych, m.in. takich jak witamina A, witamina C, witamina E czy kwas hialuronowy. Tak bogaty koktajl zapewnia świetne efekty i pozwala cieszyć się jędrną i nawilżoną cerą. Dodatkowo, można liczyć na spłycenie zmarszczek, zmniejszenie widoczności blizn i przebarwień oraz zmniejszenie worków pod oczami. Mezoterapia igłowa jest szczególnie polecana osobom zmagającym się z mocno przesuszoną skórą.