niewidoczne nakładki ortodontyczne

Krzywe, nieestetyczne zęby? Wypróbuj niewidoczne nakładki ortodontyczne

 

Chcesz zarażać innych promiennym uśmiechem, ale coś Cię hamuje? Masz krzywe, nieestetyczne zęby i szukasz sposobu, jak skutecznie to zmienić? Nasi specjaliści mogą Ci w tym pomóc.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się niewidoczne nakładki ortodontyczne. Czym różnią się te metody leczenia ortodontycznego? Odpowiadamy.

 

 

Niewidoczne nakładki ortodontyczne – skuteczna droga do pięknego uśmiechu

Proste zęby i piękny uśmiech to marzenie każdego z nas, do którego prowadzi nierzadko długa droga. Jeżeli występuje u Ciebie wada zgryzu, musisz skonsultować się przede wszystkim ze specjalistą. W takim przypadku okazuje się niezbędne leczenie ortodontyczne. Podczas wizyty u ortodonty dowiesz się, jaki aparat będzie najlepszym wyborem oraz ile potrwa cały proces. Jednocześnie warto znać dostępne metody stosowane przez ortodontów. Jedną z nich są niewidoczne nakładki ortodontyczne.

Stomatologia oraz techniki leczenia zmieniają się wraz z upływem kolejnych lat. Jedną z nowoczesnych metod stosowanych w ortodoncji są niewidoczne nakładki ortodontyczne. Dzięki nim Twój uśmiech stanie się estetyczny, a ty nie stracisz przy tym komfortu. Niewidoczne nakładki ortodontyczne gwarantują wygodę podczas użytkowania. Ponadto są bardziej estetyczne niż tradycyjny aparat. Czym jeszcze różnią się przezroczyste nakładki ortodontyczne od klasycznej metody leczenia?

 

Czym różnią się  przezroczyste nakładki ortodontyczne od tradycyjnego aparatu?

Przezroczyste nakładki ortodontyczne to nowa, skuteczna metoda na uzyskanie estetycznego uśmiechu.  Ten nowoczesny sposób leczenia jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Podczas tworzenia nakładek dostosowanych do indywidualnego układu zębów wykorzystuje się technologię 3D. To właśnie jeden z powodów, dla których wyróżnia się niezwykłą skutecznością. Dokładny skan uzębienia umożliwia dostosowanie leczenia tak, by przyniosło najlepsze efekty.

Przezroczyste nakładki ortodontyczne powstają indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Pacjent może samodzielnie zmieniać kolejne nakładki co 2 tygodnie. Dzięki temu leczenie jest skuteczniejsze i idealnie dopasowane do potrzeb pacjenta. Przezroczyste nakładki ortodontyczne pozwalają również na redukcję wizyt kontrolnych w gabinecie.

To najważniejsze różnice, jakie można dostrzec między tradycyjnym aparatem a niewidocznymi nakładkami. Pojawia się jednak pytanie, kiedy tak naprawdę warto wybrać niewidoczne nakładki ortodontyczne? Opinie ekspertów będą w tym przypadku najważniejsze. Pacjent nie decyduje samodzielnie o tym, jaki aparat ortodontyczny chce założyć. Ostatnie słowo należy do ortodonty.

Sprawdź naszą ofertę: nakładki ortodontyczne i tradycyjny aparat zębowy.

Kiedy warto wybrać niewidoczne nakładki ortodontyczne? Opinie

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy warto wybrać niewidoczne nakładki ortodontyczne, opinie pacjentów mogą Ci pomóc w znalezieniu odpowiedzi. Kluczową radą będzie jednak zdanie ortodonty i wynik konsultacji. Niewidoczne nakładki ortodontyczne sprawdzą się w przypadku osób, które cenią sobie komfort. Idealne dopasowanie i możliwość samodzielnej zmiany nakładek będzie również ogromną zaletą dla osób, które chcą ograniczyć konieczność wizyt kontrolnych.

Każdy pacjent może samodzielnie zdejmować niewidoczne nakładki ortodontyczne, co ułatwia również higienę jamy ustnej. Istnieje możliwość ściągnięcia aparatu w każdej chwili, a następnie wynitkować i umyć zęby. Niewidoczne nakładki ortodontyczne zapewniają są wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie wpływają na stan jamy ustnej. Z kolei wykorzystanie nowoczesnych programów komputerowych umożliwia przewidzenie i prezentację efektów leczenia nawet podczas pierwszej wizyty,

Niewidoczne nakładki ortodontyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy nie tylko na skutecznym, ale również dyskretnym aparacie. Jeżeli nie chcesz, by każdy widział Twój aparat ortodontyczny z daleka, pamiętaj, że istnieją niewidoczne nakładki ortodontyczne. Jak zakłada się nakładki na zęby? Aparat ortodontyczny krok po kroku.

Jak zakłada się nakładki na zęby? Aparat ortodontyczny w nowej odsłonie

Jeżeli chcesz założyć nakładki na zęby zamiast tradycyjnego aparatu ortodontycznego, pierwszym krokiem będą konsultacje i diagnostyka. Podczas wizyty wykonujemy zdjęcie RTG oraz skan w celu zdiagnozowania wady zgryzu.

Następnie tworzymy cyfrowy model uzębienia za pomocą technologii 3D. Wykonujemy również symulację przebiegu leczenia tak, by pacjent widział krok po kroku, jak będzie się zmieniał jego uśmiech.

Trzeci krok to opracowanie nakładek, które pacjent może samodzielnie wymieniać co 2 tygodnie, zgodne z zaleceniami ortodonty. Nakładki na zęby są zdejmowane. Pacjent może zdejmować je podczas spożywania posiłków i mycia zębów.

Podczas leczenia umawiamy się z pacjentem na wizyty kontrolne raz na 1,5 lub 2 miesiące.

Ostatnim etapem jest czas retencji, który pozwala na utrwalenie efektów.

Więcej informacji na ten temat sprawdzisz w artykule: Zęby po leczeniu ortodontycznym, czyli retencja ortodontyczna.

Podsumowanie: Dlaczego warto wybrać niewidoczne nakładki ortodontyczne?

Niewidoczne nakładki ortodontyczne to jedna z metod leczenia ortodontycznego. Bez wątpienia jest to bardzo atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego aparatu na zęby. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

  • Niewidoczne nakładki ortodontyczne to estetyczna i komfortowa metoda leczenia wad zgryzu. Są pozbawione drutów, które nierzadko podrażniają błonę śluzową w jamie ustnej. Dodatkowo możesz ściągać je podczas czyszczenia zębów lub spożywania posiłków.
  • Przed rozpoczęciem leczenia otrzymasz symulację całego leczenia. Dzięki temu poznasz prognozowane postępy, zanim ortodonta założy Ci nakładki na zęby. Aparat ortodontyczny możesz zmieniać samodzielnie, co ograniczy również częstotliwość wizyt kontrolnych.
  • Jeżeli zdecydujesz się na niewidoczne nakładki ortodontyczne, efekty zobaczysz.
  • Czas leczenia zależy od wady zgryzu.