Masz krzywe zęby?
Ortodoncja lub aparat invisalign może Ci pomóc!

Jeżeli nie jesteś zadowolony ze swojego uśmiechu, poproś o pomoc specjalistów. Celem konsultacji ortodontycznej jest przede wszystkim weryfikacja problemu, a następnie znalezienie odpowiedniego rozwiązania. Nieprawidłowości zębowe oraz wady zgryzu podlegają leczeniu, które obejmuje ortodoncja oraz aparat invisalign.

tradycyjna ortodoncja, aparat invisalign

Szczegóły

Czas trwania usługi

1-3 godziny

Ilość zabiegów

2 wizyty

Cena

Tradycyjny aparat ortodontyczny - od 2200 zł za 1 łuk zębowy
Opcja full Invisalign - 16 000 zł
Opcja full Orthero - 11 000 zł

Przygotowanie do zabiegu

Przed leczeniem ortodoncyjnym należy zadbać o stan zdrowia jamy ustnej: wyleczyć próchnicę, stany zapalne.

Po zabiegu

Po leczeniu ortodontycznym czeka nas retencja w celu utrzymania osiągniętego celu.

Aparat invisalign i tradycyjna ortodoncja – co to jest?

Jeżeli nie podoba Ci się Twój uśmiech i chcesz go poprawić, wizyta u stomatologa może nie wystarczyć. Wada zgryzu, nieprawidłowości zębowe to problemy, które rozwiąże tradycyjna ortodoncja. Co to jest? Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych, a także korygowaniem nieprawidłowości zębowych

Wraz z powstawaniem nowych technologii, także w zakresie ortodoncji pojawiają się metody, stanowiące dużą konkurencję dla tradycyjnych, metalowych bądź ceramicznych aparatów stałych. Jedną z nich jest Invisalign – niewidoczny aparat ortodontyczny. W jaki sposób przebiega leczenie i czy warto się na nie zdecydować?

W naszej klinice korzystamy zarówno z tradycyjnych – metalowych i ceramicznych – aparatów, a także z innowacyjnej metody leczenia wad zgryzu – tzw. “Invisalign“. Katowice to miasto, w którym możesz skorzystać z naszych usług i otrzymać pomoc, jakiej potrzebujesz. Aparat invisalign to jedna z najnowszych metod leczenia ortodontycznego, która pozwala na dużą elastyczność. 

Podczas tej nowoczesnej metody leczenia wykorzystuje się przezroczyste nakładki Invisalign dopasowane do uzębienia pacjenta. Aparat zębowy powstaje w tym przypadku na podstawie skanu jamy ustnej.

Na czym dokładnie polega metoda Invisalign?

Korygowanie zgryzu metodą Invisalign polega na wykorzystaniu przezroczystych nakładek tzw. alignerów, projektowanych indywidualnie dla każdego pacjenta. Leczenie podzielone jest na kilka etapów, w trakcie których wymienia się nakładki, w zależności od zachodzących w zgryzie zmian. Aparat Invisalign nosi się przez cały czas, jednak zdecydowanym atutem alignerów jest możliwość ich samodzielnego zdjęcia, np. w czasie spożywania posiłku czy przed myciem zębów.

Wizyty kontrolne w przypadku nakładek Invisalign przeprowadza się rzadziej niż w przypadku tradycyjnych aparatów, średnio co 6-8 tygodni. Podczas ich trwania pacjent otrzymuje nowy zestaw nakładek, zgodnie z ustalonym planem leczenia metodą Invisalign.

Kiedy może Ci pomóc tradycyjny aparat zębowy lub nakładki ortodontyczne Invisalign?

Jeżeli marzysz o zdrowych, równych zębach, szansą na to może być stomatologia. Ortodoncja pomoże Ci osiągnąć estetyczny uśmiech poprzez wyprostowanie zębów. Piękny wygląd to jednak nie wszystko! Aparaty ortodontyczne stałe oraz nakładki na zęby Invisalign pomogą Ci uniknąć wielu innych problemów. 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że stłoczone, nieprawidłowo rozstawione zęby mogą powodować próchnicę, choroby przyzębia i dziąseł, a także prowadzić do poważnych zmian w stawach skroniowo-żuchwowych. Nakładki ortodontyczne Invisalign pomogą Ci uniknąć tych problemów.

Czy warto zdecydować się na Invisalign?

Leczenie Invisalign to doskonały wybór dla osób, którym zależy na uzyskaniu prostych zębów w sposób kontrolowany i niezwykle komfortowy. Metoda Invisalign zapewnia znacznie większą wygodę, pozwalając pacjentom nie tylko na bezproblemowe spożywanie wszystkich ulubionych potraw, ale również na wygodne mycie zębów i nieuciążliwe nitkowanie.

Aparat Invisalign jest polecany również wszystkim osobom, które potrzebują dyskrecji lub nie chcą nosić widocznego, klejonego do powierzchni zębów aparatu. Z uwagi na praktyczną niewidoczność nakładek Invisalign daje im taką możliwość.

Metoda Invisalign jest znajduje zastosowanie w przypadku diastemy, wad zgryzu, stłoczenia zębów, zgryzu krzyżowego, otwartego i zamkniętego oraz przodozgryzu. Jednak o możliwości wykorzystania tej metody w konkretnym przypadku decyduje lekarz ortodonta.

Ortodoncja i aparat Invisalign – efekty

Tradycyjny aparat zębowy oraz nakładki Invisalign pomogą Ci przede wszystkim wyleczyć wadę zgryzu i osiągnąć wymarzony efekt. Dzięki nim możesz zadbać o zdrowie zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że aparaty ortodontyczne stałe podniosą Twój komfort życia oraz samoocenę. Dzięki nim możesz zapomnieć o kompleksach. Ortodoncja pomoże Ci zadbać w pełni o swój wygląd oraz zdrowie jamy ustnej.

Jeżeli chcesz założyć aparat Invisalign w Katowicach, gabinety D105 mogą być jednym z najlepszych wyborów. Dzięki nim możesz osiągnąć pożądany efekt szybciej. Istnieje również możliwość samodzielnej zmiany nakładki Invisalign.

Zależy Ci na estetycznym uśmiechu? Doskonałym rozwiązaniem może być również oferta: Stomatologia estetyczna Katowice!

 

Aparaty ortodontyczne stałe i nakładki na zęby – przeciwwskazania

W przypadku każdego zabiegu stomatologicznego pojawiają się pewne przeciwwskazania. Tak samo dzieje się również w przypadku ortodoncji. Aparat na zęby może być nieodpowiedni w przypadku pacjentów, którzy mają: stan zapalny w jamie ustnej, chorobę przyzębia lub miazgi zęba, cukrzycę, zaburzenia hormonalne. Dlatego też aparat na zęby wymaga konsultacji ze specjalistami.

To ciekawe…

Wiele osób wychodzi z założenia, że aparat zębowy można stosować wyłącznie w młodym wieku. Jest to jeden z największych mitów. W rzeczywistości aparaty ortodontyczne stałe można stosować w dowolnym momencie życia.