Chcesz poprawić kondycję swojej skóry? Peelingi chemiczne mogą Ci pomóc

Jeżeli zależy Ci na tym, by usunąć niedoskonałości oraz poprawić kondycję swojej skóry, z pomocą przychodzą peelingi chemiczne. Sprawdzą się doskonale zarówno przy przebarwieniach, trądziku, jak i bliznach oraz rozstępach. Dzięki nim poczujesz się lepiej we własnej skórze!

peelingi chemiczne kosmetologia

Szczegóły

Czas trwania usługi

od 30 minut

Ilość zabiegów

od 4 do 10 zabiegów w odstępach 7-14 dni

Cena

od 250 zł

Przygotowanie do zabiegu

Należy odstawić kremy z retinolem na 7 dni przed zabiegiem.

Po zabiegu

Należy stosować kremy z filtrem SPF30 lub SPF50+. Nie można opalać się przez min. 30 dni od zabiegu. Dodatkowo należy postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Czym są peelingi chemiczne? Kosmetologia

Jeżeli chcesz poprawić wygląd i kondycję swojej skóry, peelingi chemiczne to jedno z rozwiązań, które pomoże Ci w różnych sytuacjach. W zależności od tego, jakiego efektu oczekujesz, specjalista dobierze odpowiednie substancje. Dostępne peelingi chemiczne różnią się pod względem intensywności działania. Kosmetolog to osoba, która może wziąć pełną odpowiedzialność za dobór składników. Dlaczego należy zwrócić na to uwagę?

Peelingi chemiczne składają się z kwasów, a ich działanie zależy od odpowiedniego doboru stężenia substancji. Zabieg może być wykonywany za pomocą: kwasu trójchlorooctowego, glikolowego, ferulowego, salicylowego. Należy zwrócić uwagę, że reakcja na peelingi chemiczne zależy przede wszystkim od wrażliwości skóry pacjenta. Mimo to jest bezpieczny, a jednocześnie bardzo skuteczny. 

Atrakcyjnym rozwiązaniem może być również: Mezoterapia mikroigłowa Katowice!

 

Kiedy mogą Ci pomóc peelingi chemiczne? Kosmetologia

Peelingi chemiczne polegają na dostarczeniu do skóry substancji chemicznych, które powodują szybszą odnowę komórkową. Odpowiednie kwasy wpływają na złuszczanie naskórka, a następnie jego regenerację. Dzięki temu peelingi chemiczne pomogą Ci w przypadku: przebarwień i cieni pod oczami, usuwania blizn i rozstępów, a także leczenia trądziku. Jeżeli chcesz poprawić kondycję skóry, wykorzystanie substancji chemicznych może okazać się jednym z najskuteczniejszych sposobów. 

 

Peeling chemiczny – efekty

Jeżeli zależy Ci na skutecznym działaniu, warto zwrócić uwagę na peeling chemiczny. Efekty zależą przede wszystkim od stężenia substancji chemicznych. Kiedy zastosujesz peeling chemiczny na trądzik, odpowiednie składniki pomogą Ci oczyścić oraz wygładzić skórę. Usuwanie niedoskonałości za pomocą kwasów wymaga indywidualnych konsultacji oraz dodatkowej pielęgnacji domowej. Peeling chemiczny na przebarwienia pozwoli Ci wyrównać koloryt skóry, nadać jej miękkości i dodatkowo wygładzić. 

Drugie życie dla skóry – tym właśnie jest peeling chemiczny na trądzik czy też przebarwienia. Dzięki zaaplikowaniu odpowiedniej substancji zniszczony naskórek zostanie zastąpiony przez nową, odżywioną warstwę. Po złuszczeniu skóra jest kompleksowo zregenerowana, a także zwiększa się produkcja kolagenu. Efekt? Zmarszczki i przebarwienia już nigdy nie będą problemem.

Doskonałym sposobem na zmarszczki i przebarwienia może być również Plasma IQ na powieki lub pod oczy!

 

Przeciwwskazania do peelingu chemicznego

Jeżeli zależy Ci na nadaniu skórze drugiego życia, peeling chemiczny na przebarwienia czy trądzik może być doskonałym wyborem. Okazuje się jednak, że nie dla każdego. Kosmetolog przeprowadzi z Tobą wywiad, co pozwoli na zidentyfikowanie ewentualnego zagrożenia. Przeciwwskazania do peelingu chemicznego to między innymi: ciąża, karmienie piersią, alergie skórne, ekspozycja skóry na słońce, aktywne zmiany bakteryjne, grzybicze i wirusowe. 

Więcej informacji na ten temat otrzymasz podczas konsultacji ze specjalistą. 

 

To ciekawe…

Peelingi chemiczne to nie wszystko! Efekty zależą również od wcześniejszego przygotowania skóry do zabiegu, a także domowej pielęgnacji. Skontaktuj się z nami! Poprowadzimy Cię przez całą kurację.