piaskowanie zębów

Drażni Cię osad nazębny? Wypróbuj piaskowanie zębów – opinie, najważniejsze informacje

Drażni Cię osad nazębny? Nie jesteś zadowolony z kondycji swoich zębów? Chcesz czuć się dobrze i swobodnie dzielić uśmiechem z innymi? Mamy na to prosty, ale skuteczny sposób. Piaskowanie zębów pomoże nie tylko uzyskać estetyczny efekt, ale również uniknąć różnych schorzeń. Czy piaskowanie zębów boli? Ile trwa? Na najważniejsze pytania odpowiadają nasi specjaliści!

 

 

Piaskowanie zębów – prosty sposób na piękny uśmiech

Piękny uśmiech wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zdrowe zęby nie są czymś, co jest nam podarowane na zawsze. Jeżeli nie zadbasz o kondycję swojego uśmiechu, w przyszłości mogą pojawić się poważne schorzenia, których leczenie będzie długotrwałe i kosztowne. Dlatego też w gabinetach stomatologicznych znajdziesz bez problemu szereg zabiegów pielęgnacyjnych oraz higienizacyjnych. Jednym z nich jest piaskowanie zębów. Opinie klientów mówią same za siebie – bez wątpienia warto skorzystać z tego rozwiązania! Jeżeli szukasz prostego rozwiązania, które pomoże Ci zadbać o piękny uśmiech, jednym ze skutecznych rozwiązań jest piaskowanie. Stomatologia daje również wiele innych możliwości, dlatego warto zapoznać się z naszą ofertą.  

 

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to zabieg stomatologiczny, który pomoże Ci zadbać o higienę jamy ustnej. Dzięki niemu usuniesz osad i kamień zalegający na zębach. Warto zwrócić uwagę, że nazwa tego zabiegu bierze się przede wszystkim ze sposobu działania. Piaskowanie polega na zastosowaniu specjalnej zawiesiny z drobinkami substancji czyszczącej. Są one nazywane często piaskiem stomatologicznym. Dzięki swojej strukturze umożliwia usuwanie osadu, ale nie powoduje uszkodzeń szkliwa.

Jakie substancje są obecne w zawiesinie umożliwiającej piaskowanie? Efekty satysfakcjonujące dla pacjentów pomagają osiągnąć cząsteczki wodorowęglanu sodu, czyli sody oczyszczonej. Jeżeli zastanawiasz się, czy ten zabieg będzie dla Ciebie bezpieczny, nie powodów do zmartwień. Piaskowanie to bezpieczny zabieg, który ma działanie prozdrowotne, zapobiega próchnicy i rozwoju wielu innych schorzeń. Poniżej odpowiadamy również na 3 pytania, które często pojawiają się u naszych klientów. Ile trwa piaskowanie zębów? Czy piaskowanie zębów boli? Ile kosztuje taki zabieg?
 

Ile trwa piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to zabieg, który pozwoli Ci uzyskać efekt odświeżenia. Nie musisz inwestować od razu w wybielanie. Możesz spróbować zabiegów higienizacyjnych, które pomogą usunąć nawet plamy i przebarwienia powierzchniowe. Dlaczego warto wybrać ten zabieg? Piaskowanie trwa krócej niż wybielanie zębów. Cały zabieg trwa od 20 do 30 minut. Może być wykonywany zarówno przez stomatologa, jak i higienistkę.

Jeżeli piaskowanie zębów nie wystarczy, możesz skorzystać z oferty wybielanie zębów! Sprawdź, na czym polega bezpieczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym!

 

Czy piaskowanie zębów boli?

Wizyta u dentysty wiąże się dla wielu osób z dużym stresem. Jeżeli obawiasz się bólu, mamy dla Ciebie dobrą informację. Piaskowanie nie boli. Stosowane substancje są na tyle twarde, by usunąć osad, a jednocześnie nie powodują podrażnień. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy pacjent cierpi na nadwrażliwość zębów lub dziąseł. Jeżeli zdecydujesz się na piaskowanie, stomatologia okaże się nie tak straszna, jakby mogło się wydawać.
 

Ile kosztuje piaskowanie zębów?

Zabiegi u stomatologiczne mogą kojarzyć się z wysoką ceną. Nie warto kierować się jednak stereotypami. Idealnym przykładem może być właśnie odświeżenie uśmiechu za pomocą specjalnej zawiesiny z drobinkami sody oczyszczonej. Ile kosztuje piaskowanie zębów? W D105 możesz skorzystać z pełnej higienizacji – czyli: usuwania kamienia, piaskowania i fluoryzacji – w cenie od 250 zł.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: Stomatologia estetyczna Katowice!

 

Piaskowanie zębów przeciwwskazania

Jeżeli zastanawiasz się, czy każdy może się zdecydować na piaskowanie, warto udać się na konsultacje. Podczas takiej wizyty dowiesz się, czy ten zabieg jest odpowiedni dla Ciebie. Każde leczenie lub higienizacja wymagają uprzedniego wywiadu z pacjentem. Taka rozmowa ma służyć zdefiniowaniu ewentualnych zagrożeń i przeciwwskazań. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ich temat.

Czy odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie będzie piaskowanie zębów? Przeciwwskazania pozwolą Ci znaleźć wstępną odpowiedź na to pytanie.

Oto kilka najważniejszych:

  • ciąża,
  • alergie na substancje stosowane podczas zabiegu,
  • choroby układu oddechowego i krążenia,
  • schorzenia dziąseł,
  • stany zapalne jamy ustnej.
 

Szczegółowe informacje otrzymasz podczas wizyty u specjalisty. Jeżeli masz wątpliwości, czy wybrać piaskowanie zębów, opinie klientów pomogą Ci je rozwiać. Czasami z takich recenzji można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji i przygotować na to, jak wygląda zabieg, z jakimi odczuciami możesz się spotkać. Należy jednak podkreślić, że zawsze należy zweryfikować te informacje u specjalisty.
 

Po piaskowaniu zębów nie wolno…

Piaskowanie zębów to zabieg, który daje natychmiastowe efekty. Musisz jednak zadbać odpowiednio o swój uśmiech, by zachować efekty na dłużej. Przez pierwsze 3 godziny po zabiegu nie wolno spożywać w ogóle posiłków ani napojów.

W ciągu 24 godzin po piaskowaniu zębów nie wolno jeść silnie barwiących pokarmach. Wśród nich pojawiają się: buraki, jagody, truskawki. Ponadto powinieneś unikać niektórych napojów, na przykład: wino, kawa, a nawet herbata.

Już wiemy, czego po piaskowaniu zębów nie wolno robić. Co dalej? O czym należy pamiętać? Zalecenia po zabiegu to nie tylko zakazy.
 

Piaskowanie zębów efekty a zalecenia…

Piaskowanie będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, jeżeli zależy Ci również na usunięciu przebarwień z miejsc niedostępnych dla szczoteczki. Ten zabieg pomoże usunąć resztki, bakterie, które mogą spowodować w przyszłości próchnicę, schorzenia i choroby przyzębia lub inne uszkodzenia szkliwa. Co jeszcze zagwarantuje Ci piaskowanie zębów? Efekty estetyczne to jedne z największych korzyści, które możesz uzyskać. Twój uśmiech stanie się gładki, jaśniejszy. Piaskowanie zębów to doskonały sposób na usuwanie przebarwień powierzchniowych.