Szukasz pomocy w drodze do wzmocnienia swojej sprawności? Platforma Galileo może być dobrym pomysłem

Jeżeli chcesz wzmocnić swoją sprawność lub zredukować wadę postawy, warto czerpać korzyści z nowoczesnych technologii. Dzięki nim na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń specjalistycznych, które oferują realne wsparcie w procesie usprawniania osób niepełnosprawnych, a także redukcji wad postawy.

platforma galileo katowice

Szczegóły

Czas trwania usługi

45 minut

Ilość zabiegów

Cena

180 zł

Przygotowanie do zabiegu

Warto przygotować do zajęć: wodę, strój na przebranie, obuwie na co dzień. Jeśli dziecko nosi wkładki lub ortezy, to przychodzi w nich na wizytę. To ważne! Jeśli u dziecka jest rozpoznana padaczka, trzeba zgłosić to przed wizytą.

Po zabiegu

Efektem terapii za pomocą platformy Galileo jest wzmocnienie mięśni oraz odbudowanie sprawności ruchowej.

Czym jest platforma Galileo?

Aktualnie na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które pozwalają na wzmocnienie efektów fizjoterapii w różnych przypadkach. W zależności od tego, jaki cel chcesz osiągnąć, powinieneś stosować różne rozwiązanie. Jednym z nowoczesnych, specjalistycznych urządzeń jest platforma wibracyjna Galileo. Jest to doskonała forma terapii leczniczej, która opiera się na wykorzystaniu drgań. Działanie platformy Galileo opiera się na przenoszeniu wibracji na konkretną partię lub całe ciało. Dzięki drganiom są pobudzane mięśnie, co prowadzi do ich wzmocnienia i usprawnienia.

Sprawdź również naszą ofertę: Terapia wad postawy dla dzieci i dorosłych w Katowicach!

 

Kiedy platforma wibracyjna Galileo może Ci pomóc?

Platforma wibracyjna Galileo sprawdzi się doskonale w przypadku dzieci borykających się z chorobami nerwowo-mięśniowymi, neurologicznymi, a także z różnymi zespołami genetycznymi. Dzięki temu urządzeniu można również zapewnić efektywny trening w przypadku dzieci z wadami postawy. Platforma Galileo sprawdza się również w przypadku urazów sportowych czy też bólów pleców. 

W przypadku urazów mogą być potrzebne również wkładki ortopedyczne Katowice! Sprawdź to!

 

Platforma Galileo efekty

Platforma Galileo zapewnia ruch oscylacyjny i gwarantuje duży zakres amplitudy drgań, co pozwala na indywidualne dopasowanie intensywności do potrzeb pacjenta. Podczas treningu mięśnie kurczą się naprzemiennie podobnie jak w przypadku naturalnego chodu. Dzięki temu są wzmacniane, a u pacjenta można wypracować prawidłowe wzorce ruchowe.

 

Platforma wibracyjna Galileo przeciwwskazania

Każdy zabieg oraz metoda leczenia wymagają wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Podczas takiego spotkania możemy zdiagnozować problemy i dobrać odpowiednią formę leczenia. Niektóre działania wiążą się z pewnymi ograniczeniami. W przypadku platformy Galileo jest to między innymi: wiek dziecka. Ta metoda leczenia nie jest zalecana dla niemowląt. Więcej szczegółowych informacji otrzymasz u specjalisty.

 

To ciekawe…

Platforma wibracyjna to urządzenie, które funkcjonuje na rynku już od 1996 roku. Dopiero 8 lat później została jednak certyfikowanym wyrobem medycznym. Aktualnie cieszy się coraz większą popularnością i zapewnia skuteczne leczenie w formie treningu wibracyjnego.