Pozbądź się cellulitu przed wakacjami – zacznij już dziś!

AKTUALNOŚCI - MEDYCYNA ESTETYCZNA

Cellulit, znany jako skórka pomarańczowa to problem, który dotyka ogromną grupę kobiet w różnym wieku. Może pojawić się nawet u osób bardzo aktywnych fizycznie i prowadzących zdrowy styl życia. Najczęściej jest widoczny w okolicach pośladków, na udach, brzuchu, ale również na ramionach. Powstaje w wyniku zaburzeń mikrokrążenia, ale częściowo odpowiadają za niego także damskie hormony – estrogeny. W większości przypadków nie stanowi on jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia, ale często staje się widocznym problemem natury kosmetycznej, który wpływa m.in. na pewność siebie i ogólne samopoczucie kobiet. W jaki sposób można zmniejszyć jego widoczność?

Skuteczny zabieg na cellulit – karboksyterapia

 Jest to popularny zabieg, wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej, wykorzystujący dwutlenek węgla. Polega na wprowadzeniu wspomnianego gazu pod skórę, co prowadzi do rozszerzenia się naczyń krwionośnych. To z kolei przekłada się na odżywienie komórek oraz rozpad komórek tłuszczowych zbitych w grudki widoczne na ciele. Dochodzi także do zwiększenia produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i lepiej nawilżona. Zabieg może zostać przeprowadzony na każdym obszarze gdzie znajduje się cellulit. Całość trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. Dodatkowo, można liczyć na zmniejszenie widoczności rozstępów. Seria zabiegów pozwala cieszyć się naprawdę spektakularnymi efektami.

Zmiana stylu życia

Choć jak zostało już wspomniane, cellulit może pojawić się nawet u osób prowadzących zdrowy styl życia, najczęściej jest staje się widoczny u Pań z większą masą ciała, o niskiej aktywności fizycznej. Chcąc poprawić wygląd swojej skóry, warto zmienić nawyki, przede wszystkim żywieniowe. Kluczowe bywa wyeliminowanie z diety wysoko przetworzonych produktów, na korzyść składników zawierających błonnik, dobre tłuszcze oraz witaminy. Konieczne jest także codzienne picie minimum 2 litrów płynów, najlepiej wody lub herbat ziołowych. Bardzo ważne jest wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej. Na początek wystarczą nawet kilkunastominutowe spacery czy nordic-walking.

Masaż limfatyczny i odpowiednia pielęgnacja

W walce ze „skórką pomarańczową” pomoże także samodzielny masaż! Warto zaopatrzyć się w masażer, rękawicę lub twardą szczotkę, którymi codziennie wykonujemy masaże obszarów z cellulitem, najlepiej na sucho. W ten sposób wpłyniemy na ujędrnienie skóry, dodatkowo pozbywając się martwego naskórka i przyspieszając usuwanie toksyn z organizmu. Często spotykamy się z pytaniami: czy kremy na cellulit działają? Tego typu preparaty mogą wspomagać pielęgnację skóry. Wybierając balsam rozglądajmy się za produktami zawierającymi takie składniki jak miłorząb japoński, kofeina, kakao lub wyciąg z bluszczu pospolitego. Pielęgnację najlepiej uzupełnić peelingami, np. przygotowywanymi samodzielnie z kawy mielonej.