Braki w uzębieniu? Przebarwienia? Protetyka stomatologiczna może Ci pomóc

Jeżeli masz braki w uzębieniu, przebarwienia czy nierówności, a jednocześnie zależy Ci na estetycznym uśmiechu, protetyka stomatologiczna może być doskonałym rozwiązaniem. Dzięki niej braki w uzębieniu przestają być problemem. W zależności od potrzeb możesz skorzystać z jednym z trzech atrakcyjnych rozwiązań. Zanim jednak do nich przejdziemy, warto powiedzieć więcej na temat samej protetyki stomatologicznej.

protetyka stomatologiczna

Szczegóły

Czas trwania usługi

1-3 godziny

Ilość zabiegów

Dwie wizyty w gabinecie: kontrolna w sprawie wykonania odlewu oraz druga - w celu założenia gotowego mostu, korony lub licówki.

Cena

Licówki - od 1600 zł
Korona protetyczna (1 punkt) - od 1100 zł
Most 3-punktowy - od 3300 zł

Przygotowanie do zabiegu

Przed leczeniem protetycznym należy zadbać o stan zdrowia jamy ustnej: wyleczyć próchnicę, stany zapalne.

Po zabiegu

W ciągu 2 godzin po wykonaniu uzupełnienia nie należy przyjmować posiłków. Zaleca się również, aby przez kolejne 2 tygodnie uważać podczas spożywania ciągnących, kleistych substancji.

Czym jest protetyka stomatologiczna?

Protetyka stomatologiczna to część stomatologii, która pomoże Ci pozbyć się zmartwień i kompleksów z powodu nieestetycznego uśmiechu. Braki w uzębieniu kojarzą się najczęściej z problemami osób w podeszłym wieku. Należy jednak pamiętać, że dotyka on nierzadko również młodych ludzi. U podstaw tego problemu leżą najczęściej zdarzenia losowe lub choroby. Protetyka stomatologiczna sprawdzi się doskonale niezależnie od wieku.

Protetyka zajmuje się uzupełnianiem braków w uzębieniu oraz przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia. Wyróżnia się dwa podstawowe typy uzupełnień protetycznych: stałe i ruchome.

 

Kiedy może Ci pomóc protetyka stomatologiczna?

Jeżeli masz wiele zastrzeżeń dotyczących swojego uzębienia i zależy Ci na poprawie wyglądu, z pomocą przychodzi protetyka. Katowice to miasto, w którym możesz skorzystać z oferty gabinetów D105. Nasze usługi sprawdzą się doskonale w kilku sytuacjach. Protetyka stomatologiczna pomoże Ci w przypadku: nieestetycznych szpar między zębami, przebarwienia zębów, nieestetyczny kształt zębów, nierówne ustawienia, złamania oraz uszczerbki szkliwa, brzegów. 

Jak wspomnieliśmy, uzupełnienia mogą być ruchome, czyli protezy, a także stałe. Te drugie sprawdzą się w przypadku zmian dotyczących pojedynczych zębów.

Sprawdź również ofertę implanty zębów Katowice w D105!

 

Protetyka w Katowicach ze specjalistami D105

Ofertę protetyki stałej w gabinetach D105 można podzielić na trzy rodzaje. Każdy z nich może sprawdzić się w innych sytuacjach. Uzupełnienia stałe to: 

  • korona porcelanowa – jest wykorzystywana do odbudowy mocno uszkodzonej lub całkowicie zniszczonej korony zęba. Nakłada się ją na oszlifowany ząb. Cechuje ją naturalny wygląd i trwałość; 

  • most porcelanowy – pozwala na odtworzenie utraconego zęba poprzez przymocowanie koron do zębów sąsiadujących. Most składa się z trzech koron protetycznych. Dwie z nich są filarami i znajdują się po obydwu stronach brakującego zęba. Trzecia, środkowa, zastępuje brakujący ząb;

  • licówki – cienkie uzupełnienie protetyczne mające na celu poprawę kształtu i koloru zęba. Ząb – w celu przygotowania miejsca na licówki – szlifuje się tylko w obrębie szkliwa. Dzięki temu licówki nie powodują osłabienia struktury zęba.

 

Stała protetyka w Katowicach sprawdzi się doskonale w przypadku osób, którym zależy na wyjątkowym, pięknym uśmiechu. Rodzaj uzupełnienia należy wybrać podczas konsultacji ze specjalistą. Pomoc, której potrzebujesz, znajdziesz w gabinetach D105.

Sprawdź również ofertę: Protezy zębowe Katowice!

 

Protetyka stomatologiczna – przeciwwskazania

Jeżeli chodzi o licówki, przeciwwskazania wiążą się przede wszystkim z wadami zgryzu, zgrzytaniem zębami. Nie należy ich również stosować w przypadku martwych zębów po leczeniu ‘kanałowym”. Kiedy wystąpią jakiekolwiek przeciwwskazania, specjaliści z gabinetów D105 dobiorą optymalne rozwiązanie dla Ciebie.

 

Co ciekawe…

Uzupełnienia stałe sprawdzą się zarówno w przypadku pojedynczych zębów, jak i całego uzębienia. Wiele osób wybiera licówki zgodnie z preferencjami, które prezentują w uśmiechach gwiazd lub celebrytów. Należy jednak zaznaczyć, że każdy ma indywidualny kształt uzębienia. Nie jest pewne, czy pożądany efekt będzie odpowiedni również dla Ciebie.