Masz braki w uzębieniu? Rozwiązaniem mogą być protezy zębowe

Jeżeli nie jesteś zadowolony ze swojego uśmiechu, możemy coś na to zaradzić. W naszej ofercie znajdziesz kilka atrakcyjnych rozwiązań. Jednym z nich są protezy zębowe. Ruchome uzupełnienie braków w uzębieniu sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które mają duże ubytki i chcą zachować zdolność poruszania wszystkich zębów.

protezy zębowe katowice

Szczegóły

Czas trwania usługi

1-2 godziny

Ilość zabiegów

min. 2 wizyty

Cena

Komplet protez całkowitych - 3600-4000 zł
Proteza overdenture oparta na implantach - od 9000 zł
Proteza szkieletowa - od 1900 zł

Przygotowanie do zabiegu

Przed należy zadbać o stan zdrowia jamy ustnej: wyleczyć próchnicę, stany zapalne. Niezbędne będzie również wykonanie zdjęcia RTG.

Po zabiegu

Musisz przyzwyczaić się do protezy zębowej. Aby zminimalizować ból dziąseł, warto stosować specjalne żele kojąco-regenerujące.

Czym są protezy zębowe? Katowice w gabinetach D105

Jeżeli zależy Ci na pięknym, estetycznym uśmiechu, ruchome protezy zębowe mogą Ci pomóc. Braki w uzębieniu wpływają na samopoczucie. Są nierzadko źródłem kompleksów i może sprawiać trudności w codziennym funkcjonowaniu. Protezy szkieletowe to ruchome protezy zębowe, które stosowane są w celu odtworzenie zniszczonych lub utraconych zębów

Protezy szkieletowe są mocowane na specjalnych klamrach, które gwarantują stabilność, a także uniemożliwiają poruszanie pozostałych zębów. Mogą być również utrzymywane metodą bezklamrową. Odpowiednie rozwiązanie dobiorą dla Ciebie specjaliści w D105. 

Jeżeli zależy Ci na optymalnym rozwiązaniu oraz skutecznym uzupełnieniu braków w uzębieniu, wysokiej jakości protezy zębowe w Katowicach założysz w naszych gabinetach stomatologicznych.

 

Kiedy mogą Ci pomóc protezy szkieletowe? Opinie

Protezy szkieletowe to doskonały sposób na uzyskanie estetycznego, równego uśmiechu bez żadnych braków. Czy ten sposób sprawdzi się w każdym przypadku? Po to rozwiązanie sięga się przede wszystkim, gdy braków zębowych nie można uzupełnić mostami czy koronami na implantach.

Ponadto protezy szkieletowe zapobiegają ścieraniu się zębów resztkowych, wysuwaniu i poruszaniu zębów sąsiadujących z ubytkami, a także chronią przed pojawianiem zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych.

 

Protezy zębowe – efekty

Braki w uzębieniu mogą wywoływać wiele dyskomfort i obniżyć samoocenę. Jeżeli zależy Ci na względach estetycznych, protezy zębowe spełnią Twoje oczekiwania. Warto jednak zwrócić uwagę na ważniejsze kwestie. Oprócz oczywistych zalet estetycznych, protezy szkieletowe wpływają pozytywnie także na stan zdrowia naszych zębów.

Ich największym atutem jest ograniczenie płyty protezy. W przypadku protez szkieletowych specjalny sposób zamocowania w jamie ustnej pozwala mocno ograniczyć zasięg płyty protezy do wąskiego i cienkiego paska. 

Sprawdź również ofertę: implanty zębów Katowice!

 

Protezy zębowe – przeciwwskazania

W przypadku każdego zabiegu stomatologicznego pojawiają się przeciwwskazania, o których należy bezwzględnie pamiętać. Jako pacjent nie musisz o nich wiedzieć, ponieważ odpowiednie informacje posiada specjalista. Protezy zębowe są niewłaściwym rozwiązaniem w przypadku ciąży, cukrzycy, wad serca. Przeciwwskazania dotyczą również osób młodych, u których nadal trwa proces wzrostu kości szczęki. Więcej informacji uzyskasz od specjalistów. Protezy zębowe w Katowicach możesz założyć w gabinetach D105.

Dowiedz się więcej na temat naszych możliwości, przeglądając ofertę: Protetyka stomatologiczna Katowice!

 

To ciekawe… 

W XVI wieku protezy były wykonywane z zębów innych osób, które szukały prostego sposobu na dodatkowy zarobek. To właśnie z nich składały się protezy zębowe. Aktualnie nie musisz jednak martwić się poszukiwaniem dawcy. Sprawdź ofertę gabinetów D105!