Paraliżujący strach przed dentystą? Pomoże Ci sedacja, czyli znieczulenie podtlenkiem azotu

Wizyta u stomatologa wiąże się nierzadko z ogromnym stresem. To właśnie negatywne odczucia sprawiają, że wiele osób rezygnuje z leczenia. W efekcie dochodzi do poważnych uszkodzeń, stanów zapalnych czy nawet martwicy miazgi zęba. Rozwiązaniem tego problemu może być sedacja, czyli znieczulenie podtlenkiem azotu.

sedacja znieczulenie gazem rozweselającym

Szczegóły

Czas trwania usługi

W zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta

Ilość zabiegów

Jednorazowa usługa

Cena

Znieczulenie - 50 zł
Sedacja - od 250 zł

Przygotowanie do zabiegu

Przed znieczuleniem należy skonsultować się ze specjalistą w celu przeprowadzenia wywiadu lekarskiego.

Leczenie zębów z gazem rozweselającym, czyli sedacja wziewna. Co to jest?

Jeżeli obawiasz się wizyty u dentysty, możesz skorzystać z leczenia zębów z gazem rozweselającym lub sedacji w gabinetach D105. Zanim zdecydujesz się na to rozwiązanie, warto wiedzieć, na czym polegają te działania. Zacznijmy od tego, na czym polega sedacja. Stomatologia oferuje taką możliwość “znieczulenia” przed leczeniem. 

Jest to stan głębokiego uspokojenia następujący po dożylnym zaaplikowaniu specjalistycznych środków farmakologicznych, które skutecznie zmniejszają napięcie. Drugim rozwiązaniem jest sedacja wziewna. Co to jest? Leczenie zębów w sedacji wziewnej polega na podaniu pacjentowi podtlenku azotu i tlenu przy pomocy niewielkiej maseczki twarzowej.

Znieczulenie gazem rozweselającym pomoże Ci w przezwyciężeniu strachu przed dentystą i uniknięciu poważnych komplikacji zaniedbań w leczeniu. Podtlenek azotu – gaz rozweselający – łagodzi ból i nieprzyjemne odczucia. Dzięki temu zmniejszy się również Twój stres.

 

Kiedy może Ci pomóc leczenie zębów w sedacji? Gaz rozweselający u dentysty

Kiedyś wizyta u stomatologa nieodzownie wiązała się z bólem. Aktualnie można tego uniknąć, korzystając z oferty odpowiednich gabinetów. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, czy otrzymasz gaz rozweselający u dentysty, mamy najważniejsze informacje. Rozwój techniki pozwolił na zmniejszeniu bólu wynikającego z zabiegów stomatologicznych. 

Co może Ci zaoferować stomatolog? Sedacja, czyli podtlenek azotu (“gaz rozweselający”) u dentysty, pomoże uniknąć ogromnego stresu podczas wizyty w gabinecie. Oprócz tego można skorzystać również z leczenia w znieczuleniu miejscowym.

Sedacja sprawdza się doskonale również w przypadku małych pacjentów. Sprawdź naszą ofertę: stomatologia dziecięca Katowice!

 

Sedacja w stomatologii – efekty

Sedacja w stomatologii pomoże Ci uniknąć przede wszystkim stresu. Po podaniu odpowiednich środków możesz poczuć się rozluźniony i nie odczuwać bólu. Jakie rozwiązania może oferować stomatolog? W gabinetach D105 praktykujemy znieczulenie podtlenkiem azotu. 

Aby wybrać bezpieczną metodę znieczulenia, pacjent jest poddawany wywiadowi lekarskiemu. Ponadto pozostaje przez cały czas działania znieczulenia pod obserwacją anestezjologa. Leczenie zębów z gazem rozweselającym pomoże Ci maksymalnie zredukować ból oraz stres.

 

Sedacja, czyli leczenie zębów z gazem rozweselającym – przeciwwskazania

Leczenie zębów w sedacji jest bezpieczne, ale wymaga uprzedniego wywiadu z pacjentem. Przeciwwskazania wynikają przede wszystkim z uczuleń na konkretną grupę leków. Dodatkowo warto dowiedzieć się, czy dany środek nie jest zakazany w przypadku konkretnej choroby, schorzenia, okresu karmienia czy też ciąży.

Jeżeli przeraża Cię stomatolog, znieczulenie podtlenkiem azotu może pomóc podczas wizyty w gabinecie. Należy jednak zwrócić uwagę na następujące przeciwwskazania: przerost migdałków, choroby płuc, ciąża, stwardnienie rozsiane, porfiria,  psychozy, uzależnienia, nieżyt górnych dróg oddechowych.

 

To ciekawe…

Sedacja wziewna w stomatologii opiera się na działaniu podtlenku azotu N2O/O2. Dzięki niemu pacjent wchodzi w stan nieświadomości. Środek ten nazywa się potocznie gazem rozweselającym.