SEDACJA I ZNIECZULENIE OGÓLNE

STOMATOLOGIA

SEDACJA I ZNIECZULENIE OGÓLNE

Kiedyś wizyta u stomatologa nieodzownie wiązała się z bólem. Dziś dzięki rozwojowi techniki bolesne zabiegi stomatologiczne należą do przeszłości. Oprócz znieczulenia miejscowego, naszym pacjentom – szczególnie tym, dla których wizyty w gabinecie są wyjątkowo stresujące – oferujemy sedację lub znieczulenie ogólne:

  • sedacja – to stan głębokiego uspokojenia, który następuje po dożylnym zaaplikowaniu specjalistycznych środków farmakologicznych, które skutecznie zmniejszają napięcie. Oprócz sedacji głębokiej korzystamy również z sedacji wziewnej, która polega na podaniu pacjentowi podtlenku azotu i tlenu przy pomocy niewielkiej maseczki twarzowej. Dzięki sedacji wziewnej, pacjent czuje się rozluźniony i nie odczuwa bólu;
  • znieczulenie ogólne (narkoza) –  to czasowe wyłączenie świadomości pacjenta.  W celu wybrania bezpiecznej metody znieczulenia, pacjent poddawany jest wywiadowi lekarskiemu. Przez cały czas działania znieczulenia pacjent pozostaje pod obserwacją anestezjologa. 

Zobacz również

Szanowni Państwo,

w związku ze zwiększonym ryzykiem epidemiologicznym dotyczącym COVID-19, od 25 marca 2020 r. gabinety Dębowa 105 przyjmują Pacjentów wyłącznie w trybie pilnym i w sytuacjach awaryjnych, takich jak silny ból zęba, długotrwały obrzęk, uraz czy nieustępujące krwawienie. Nie chcemy zostawić Państwa bez pomocy i opieki, dlatego wprowadziliśmy zaostrzone procedury bezpieczeństwa oraz tymczasowy regulamin przyjmowania Pacjentów w naszej placówce.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z obowiązującymi wytycznymi przed rejestracją na wizyty: https://d105.pl/tymczasowy-regulamin-rejestracji/


Od 25 marca 2020 r. wizyty w D105 umawiane są wyłącznie telefonicznie pod numerami:
+ 48 530 333 345 / + 48 666 019 000 / w godz. 10:00-18:00 od poniedziałku do czwartku.