STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

STOMATOLOGIA

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Mali pacjenci są dla nas szczególnie ważni! Wiemy, jak stresująca może być dla nich wizyta u stomatologa, dlatego dokładamy wszelkich starań by czuli się u nas komfortowo. Wszystkie zabiegi wykonujemy wykorzystując bezbolesne znieczulenia, a każdy mały pacjent po wizycie otrzymuje nagrodę za swoją odwagę. 

Przykładamy ogromną wagę do tego by dziecko już od najmłodszych lat uczyło się dobrych nawyków w higienie jamy ustnej, dzięki temu w przyszłości uniknie poważnych problemów z uzębieniem. 

W przypadku najmłodszych pacjentów zajmujemy się leczeniem zębów mlecznychBrak leczenia zainfekowanych próchnicą zębów mlecznych może mieć bardzo negatywny wpływ na uzębienie dzieci. Próchnica jest chorobą zakaźną, dlatego każdy zainfekowany mleczak zaraża wyrzynający się obok ząb stały

Ponadto jeśli zęby mleczne wypadną zbyt wcześnie, mogą pozostawić w szczęce zbyt wiele wolnego miejsca dla zębów stałych, a stąd już prosta droga do krzywego uśmiechu i problemów z żuciem. 

Chcesz żeby Twoje dziecko miało piękny i zdrowy uśmiech? Zgłoście się do nas na lakowanie i lakierowanie. Lakowanie, nazywane też uszczelnianiem, polega na wypełnianiu bruzd zębów specjalną substancją. To właśnie w szczelinach zębów najczęściej gromadzą się resztki jedzenia, co tworzy warunki do działania bakterii powodujących próchnicę. Lakowanie ma na celu pozbycie się potencjalnych ognisk próchnicy. Z kolei lakierowanie to pokrywanie zębów cienką warstwą lakieru, z którego przez 12 godzin uwalniany jest fluor remineralizujacy szkliwo. Zabieg lakierowania służy wzmocnieniu zębów dziecka i dostarczeniu im dawki fluoru.

Zobacz również

Szanowni Państwo,

w związku ze zwiększonym ryzykiem epidemiologicznym dotyczącym COVID-19, od 25 marca 2020 r. gabinety Dębowa 105 przyjmują Pacjentów wyłącznie w trybie pilnym i w sytuacjach awaryjnych, takich jak silny ból zęba, długotrwały obrzęk, uraz czy nieustępujące krwawienie. Nie chcemy zostawić Państwa bez pomocy i opieki, dlatego wprowadziliśmy zaostrzone procedury bezpieczeństwa oraz tymczasowy regulamin przyjmowania Pacjentów w naszej placówce.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z obowiązującymi wytycznymi przed rejestracją na wizyty: https://d105.pl/tymczasowy-regulamin-rejestracji/


Od 25 marca 2020 r. wizyty w D105 umawiane są wyłącznie telefonicznie pod numerami:
+ 48 530 333 345 / + 48 666 019 000 / w godz. 10:00-18:00 od poniedziałku do czwartku.