Stymulacja wzrostu włosów – jak poradzić sobie z nadmierną ich utratą?

AKTUALNOŚCI - MEDYCYNA ESTETYCZNA

Wypadanie włosów dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Przyczyn tej sytuacji może być wiele i są one silnie uzależnione od indywidualnych predyspozycji. Powodem znaczącej utraty włosów może być nie tylko niezdrowy styl życia, ale również dieta uboga w białko, silny stres, choroby typu anoreksja, bulimia, zaburzenia hormonalne, nieprawidłowa praca tarczycy oraz predyspozycje genetyczne. Zwykła pielęgnacja oraz domowe sposoby na wypadanie nie zawsze są skuteczne lub przynoszą efekty dopiero po długim czasie. Uzupełnieniem terapii oraz sposobem na ustabilizowanie sytuacji, mogą być zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które są zarówno skuteczne, jak i w pełni bezpieczne. Które z nich cieszą się największą skutecznością i popularnością wśród pacjentów?

Mezoterapia igłowa oraz bezigłowa

Mezoterapia igłowa polega na wstrzyknięciu w głąb skóry odpowiedniej mieszanki odżywczej, najczęściej składającej się z osocza bogatopłytkowego. W tym celu wykorzystuje się bardzo cienką igłę oraz znieczulenie miejscowe. Całość ma bezinwazyjny charakter. W kontekście ograniczenia wypadania włosów i łysienia, mezoterapia igłowa wpływa na zregenerowanie cebulek oraz poprawę krążenia. Dodatkowo, cenne substancje pobudzają włosy do wzrostu. W mezoterapii bezigłowej wykorzystuje się impulsy elektryczne, wytwarzane przez specjalne urządzenie. Powoduje to lepsze wchłanianie podanych substancji przez głębsze warstwy skóry. Stosowane są również ultradźwięki, które czynią skórę bardziej podatną na działanie składników. W konsekwencji można liczyć na poprawę kondycji włosów, ograniczenie ich wypadania oraz przyspieszenie regeneracji cebulek.

Plasma Complex

 W zabiegach Plasma Complex wykorzystuje się hematopoetyczne komórki macierzyste oraz fibrynę strukturalną, pozyskiwane bezpośrednio z krwi pacjenta. Preparat wstrzykiwany w wybrane partie skórne, wykazuje niezwykle silnymi właściwości regeneracyjne. Odtwarzanie tkanek to przełomowy sposób walki z łysieniem i wypadaniem włosów. Wyżej wymienione składniki aplikuje się śródskórnie za pomocą cienkiej igły. Te z kolei powodują pobudzenie i odnowę mieszków włosowych. Dodatkowo, cenne składniki wpływają na poprawę mikrokrążenia, przyspieszenie wzrostu włosów oraz ich zagęszczenie i odrastanie.

Karboksyterapia

Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla. To z kolei prowadzi do rozszerzenia się naczyń krwionośnych i pobudzenia mikrokrążenia. Mieszki włosowe i cebulki zostają odżywione, co przekłada się na zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie ich do wzrostu. Poprawiona zostaje struktura pojawiający się z czasem nowych kosmyków. Zabieg nie należy do inwazyjnych i jest polecany osobom w każdym wieku.