Masz schorzenie stóp lub nóg? Wkładki ortopedyczne mogą Ci pomóc

Nieprawidłowe ułożenie nóg i stóp może znacznie wpływać na komfort życia. Niektóre schorzenia powodują również przewlekłe bóle oraz dyskomfort. Może dojść do przeciążeń ścięgien, stawów i mięśni. Odpowiedzią na te dolegliwości mogą być wkładki ortopedyczne Katowice w D105. Jak to działa?

wkładki ortopedyczne katowice

Szczegóły

Czas trwania usługi

30 minut

Ilość zabiegów

2 wizyty

Cena

500 zł – dobór i wykonanie wkładek korekcyjnych marki MEDI (wkładki IGLI) wraz z komputerowym badaniem stóp i chodu na macie tensometrycznej
120 zł – wizyta kontrolna po 6 tygodniach po wykonaniu wkładek

Przygotowanie do zabiegu

Warto przygotować: wyniki i wszelką dokumentację, przykładowo książeczka zdrowia, wyniki RTG, USG, TK, MRI, ewentualnie nagrane filmiki podczas aktywności. Dodatkowo należy zabrać ze sobą obuwie, w którym aktualnie najczęściej chodzimy. Można przynieść więcej par ulubionych butów.

Po zabiegu

Wkładki ortopedyczne pomagają w redukcji bólu stóp, nieprawidłowości dolnych kończyn, ostróg piętowych oraz wad związanych z aparatem ruchu.

Czym są wkładki ortopedyczne? Katowice

Jeżeli masz problemy z chodzeniem, bolą Cię stopy, odczuwasz dyskomfort przy poruszaniu się, wkładki ortopedyczne mogą być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Aby dowiedzieć się, jak temu zapobiec, warto umówić się na konsultacje z fizjoterapeutą. Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się wkładki ortopedyczne. Dzięki nim poczujesz ulgę w bólu, a także większy komfort podczas poruszania się. Wkładki ortopedyczne służą przede wszystkim jako wsparcie leczenia oraz fizjoterapii. Zwróć uwagę, że to rozwiązanie sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. 

Wśród stosowanych rozwiązań pojawiają się: wkładki ortopedyczne – płaskostopie, wkładki na ostrogi piętowe czy też wkładki termoplastyczne.

Jeżeli odczuwasz dyskomfort podczas chodzenia, być może będzie potrzebna również: Terapia wad postawy dla dzieci i dorosłych Katowice.

 

Kiedy wkładki ortopedyczne mogą Ci pomóc?

Wkładki do butów sprawdzą się doskonale zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. W jakich sytuacjach sprawdzi się to rozwiązanie? Wkładki ortopedyczne do butów będą doskonałym sposobem na uśmierzenie bólu stóp. Dodatkowo sprawdzą się również w przypadku wad postawy lub stóp. W takim przypadku należy zainwestować we wkładki ortopedyczne – płaskostopie. Warto również zwrócić uwagę, że to rozwiązanie sprawdzi się doskonale w przypadku dorosłych z nieprawidłowościami kończyn dolnych, a także po urazach kolan, bioder. Co więcej, istnieją również specjalne wkładki na ostrogi piętowe.

Jeżeli chodzi o wkładki dla dzieci, warto stosować je w przypadku wad stóp, kolan, bioder. Dodatkowo sprawdzają się doskonale, kiedy pojawiają się wady postawy takie jak: asymetria całego ciała, skolioza. Wkładki dla dzieci mogą być stosowane również w stanach po urazach, skręceniach czy złamaniach. 

Być może odpowiednim rozwiązaniem okaże się Platforma Galileo!

 

Wkładki ortopedyczne efekty

Dobrze dobrane wkładki pomagają w procesie usprawniania pracy aparatu ruchu. Dodatkowo mogą być ochroną przed urazami i odciążają nogi. Jeżeli masz problem ze stabilizacją stóp, to rozwiązanie pomoże Ci w utrzymaniu równowagi oraz odpowiednim poruszaniu. Wkładki ortopedyczne są polecane również w przypadku zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego oraz różnych zespołów genetycznych. 

 

To ciekawe… 

Wkładki ortopedyczne przyczyniają się do wzmacniania mięśni stopy. Należy jednak zwrócić uwagę, że podstawą jest noszenie wygodnego, prawidłowo dopasowanego obuwia. Dodatkowo pozytywny wpływ na zdrowie stóp ma bieganie oraz chodzenie boso.