implanty zębów, wstawienie implantu zęba

QA: Wstawienie implantu zęba, koszt implantu zęba Katowice, pielęgnacja

Wizyta w gabinecie stomatologicznym wiąże się dla wielu osób ze stresem. Zabieg, jakim jest wstawienie implantu zęba, wzbudza jeszcze więcej wątpliwości i pytań. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na kilka z nich w naszym cyklu QA. Dzięki temu założenie implantu zęba będzie wiązało się z mniejszym stresem. Pamiętajmy, że strach ma wielkie oczy, a wiedza pozwala na jego ograniczenie.

Ile kosztuje implant zęba? Jak przebiega usunięcie zęba i wstawienie implantu? Na czym polega odbudowa zębów na implantach? To kilka pytań, na które odpowiemy poniżej.

 

Czym są implanty stomatologiczne?

Wraz z upływem lat implanty stomatologiczne cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim możemy z łatwością odtworzyć zęby utracone w drodze uszkodzeń mechanicznych lub zaniedbania higieny jamy ustnej. Implanty stomatologiczne pozwolą Ci odzyskać piękny uśmiech nawet w jeden dzień! Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie zamiast klasycznych protez zębowych.

Implanty stomatologiczne mają za zadanie zastąpić naturalny korzeń, który został usunięty lub utracony w wyniku uszkodzenia czy urazu. Zazwyczaj jest wykonany z tytanu. Implantolog wstawia zamiennik w postaci nowej korony zębowej w miejsce dawnego zęba. Tytanowy korzeń wkręca się do kości wyrostka zębowego.

Implanty stomatologiczne dobiera się do koloru oraz tekstury uzębienia. Dzięki temu różnica pomiędzy naturalnym a sztucznym zębem nie będzie widoczna. Implant pomoże Ci uzupełnić nie tylko pojedynczy ubytek. Możliwa jest również odbudowa zębów na implantach i zastąpienie całego łuku zębowego.

 

Implanty zębów – najlepsza klinika, czyli gdzie wykonać leczenie?

Wstawienie implantu zęba to zabieg, który wymaga pomocy specjalisty. Zanim zdecydujesz, komu powierzysz pracę nad Twoim uśmiechem, powinieneś przede wszystkim sprawdzić kwalifikacje specjalisty. Warto również zapoznać się z opiniami klientów. Zespół Dębowej 105 współtworzą wysokiej klasy specjaliści. Jednym z nich jest implantolog dr n. med. Jacek Bednarski. To on odpowiada za promienny i zdrowy uśmiech naszych pacjentów, u których pojawią się ubytki w uzębieniu.

Jeżeli musisz wstawić implanty zębów, najlepsza klinika to bez wątpienia Dębowa 105. Wybierając naszych specjalistów, możesz być pewny, że Twój uśmiech zachwyci każdego.

Sprawdź szczegóły oferty: Implanty zębów Katowice!
 

Jaka jest cena implantu zęba – Katowice?

Założenie implantu zęba wymaga odpowiedniego przygotowania oraz konsultacji ze specjalistami. Pamiętaj przy tym, że tytanowe korzenie zostaną z Tobą na zawsze, dlatego nie powinieneś na nich oszczędzać. Jeżeli chcesz wiedzieć, jaka jest cena implantu zęba, Katowice to miasto, w którym znajdziesz wiele gabinetów specjalistycznych. Zwróć jednak uwagę, że nie w każdym z nich otrzymasz pomoc lekarzy posiadających niezbędną specjalizację.

Podczas leczenia może okazać się niezbędne nie tylko wsparcie implantologa, ale również ortodonty oraz stomatologa, który wykona zabiegi ogólne. Co ważne, musisz udać się także na niezbędne badania. Dlatego koszt leczenia implantologicznego może się różnić. Jeżeli chcesz zadbać o piękny uśmiech na Dębowej 105, musisz wiedzieć, że cena implantu zęba w Katowicach zaczyna się od 2 600 zł. Dotyczy to samej tytanowej śruby.

Jeżeli interesuje Cię kompleksowe założenie implantu zęba, musisz liczyć się z wyższym kosztem. Na łączną kwotę składają się trzy elementy. Cena implantu zęba Katowice w Dębowej 105 obejmuje: implant od 2 600 zł, odsłonięcie implantu 300 zł oraz korona 2 400 zł. Uzupełnienie brakującego zęba koroną na implancie będzie kosztowało minimum 5 300 zł. Jak widać, koszt implantu zęba Katowice różni się w zależności od liczby sztucznych zamienników oraz kompleksowości leczenia.

 

Jak przebiega procedura dwufazowa? Wymiana zębów na implanty

Wiemy już, jak wysoki jest koszt implantu zęba w Katowicach w D105. Czasami pojawia się jednak konieczność odbudowania całego łuku. Jak przebiega i ile kosztuje wymiana zębów na implanty? Najczęściej stosuje się dwufazową procedurę odroczoną. Oznacza to, że po każdym etapie leczenia wprowadza się przerwę, która umożliwia spokojną regenerację tkanek. Ta metoda będzie odpowiednim rozwiązaniem w przypadku większej liczby braków w uzębieniu.

Podstawą leczenia implantologicznego jest diagnostyka. Specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad oraz wykona niezbędne badania. Następnie przychodzi czas na planowanie leczenia i podpisanie zgód.

Kolejny krok to etap chirurgiczny, który trwa około 30 minut. Polega przede wszystkim na wstawieniu tytanowego korzenia.  W przypadku procedury dwufazowej, tytanowy korzeń jest niewidoczny. Szwy są ściągane po około 7 dniach. Następnie przychodzi czas na regenerację.

Drugi zabieg chirurgiczny odbywa się od 2 do 6 miesięcy po wstawieniu implantu. Następnie przychodzi czas na wymianę śruby na gojącą. Po zdjęciu szwów należy odczekać jeszcze 3 tygodnie, aby dziąsła zagoiły się w pełni i było możliwe pobranie ostatecznego wycisku.

Ostatnim etapem jest wykonanie protetycznego uzupełnienia zębów w formie koron lub mostów. Następnie przychodzi czas na przymierzanie i dopasowanie koron do wyglądu naturalnego uzębienia.

 

Ile zębów na jednym implancie?

Rozwój implantologii pozwolił na wprowadzenie rozwiązań, które umożliwiają ograniczenie ingerencji chirurgicznej w przypadku wymiany zębów na implanty. Mowa tu o nowych metodach leczenia, na przykład: odbudowa zębów na implantach w jeden dzień. W takim przypadku można zyskać piękny, promienny uśmiech metodą implantów natychmiastowych. Metoda All-on-4 pozwala na zamocowanie mostu zbudowanego z łuku zębowego na 4 implantach.

Sprawdź więcej informacji:

 

Jak przebiega usunięcie zęba i wstawienie implantu?

Usunięcie zęba i wstawienie implantu mogą odbywać się również według procedury jednofazowej.

Pierwszym etapem jest tak samo diagnostyka, czyli: wywiad lekarski, badanie zębów i stanu jamy ustnej, badania laboratoryjne. W tym momencie dowiesz się również, jaki będzie przebieg Twojego leczenia, prognozowane koszty.

Następnie przychodzi czas na etap chirurgiczny. Procedura jednofazowa umożliwia wprowadzenie do kości śruby gojącej. Po 7-10 dniach dochodzi do zdjęcia szwów. Teraz przychodzi czas na regenerację. Kiedy rana będzie już zagojona, a implant zostanie zrośnięty z kością, specjalista założy koronę.  Dzięki temu nie musisz poddawać się drugiemu zabiegowi chirurgicznemu.

Teraz od zdrowego, pięknego uśmiechu dzieli Cię już tylko etap protetyczny, który odbywa się dokładnie tak samo jak w przypadku procedury dwufazowej.

Usunięcie zęba i wstawienie implantu mogą odbywać się w różnych momentach:

  • implantacja natychmiastowa – czyli bezpośrednio po utracie zęba,
  • implantacja wczesna – założenie implantu zęba odbywa się po 2-3 miesiącach po utracie zęba,
  • implantacja późna – po 3 miesiącach od utraty zęba.

 

Uwaga! Należy jednak podkreślić, że wyżej wspomniana metoda All-on-4 jest wykonywana w inny sposób. W tym przypadku wprowadza się implantację natychmiastową.

 

Dla kogo odbudowa zębów na implantach będzie dobrym rozwiązaniem?

Wiemy już, ile kosztuje implant zęba i jak przebiega cała procedura. Przedstawiliśmy również, jak przebiega wstawienie implantu zęba krok po kroku. Teraz pozostaje odpowiedzieć na ostatnie pytanie, czyli dla kogo takie leczenie może być ratunkiem i zagwarantować zdrowy, piękny uśmiech. Odbudowa zębów na implantach jest dostępna tak naprawdę dla każdego. Warto jednak zwrócić uwagę na dwa przypadki, w których specjaliści zalecają takie rozwiązanie:

  • usunięcie zęba z powodu choroby – odbudowa zębów na implantach sprawdzi się ze względów estetycznych oraz zdrowotnych,
  • wypadek i utrata zęba – odbudowa zębów na implantach dotyczy zarówno pojedynczych ubytków, jak i kilku w sąsiadujących ze sobą miejscach.