Twoje dziecko boi się dentystów? Pomoże Ci stomatologia dziecięca w D105

Mali pacjenci są dla nas szczególnie ważni! Wiemy, jak stresująca może być dla nich wizyta u stomatologa. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by czuli się u nas komfortowo. Stomatologia dziecięca to przede wszystkim odpowiednie podejście do malucha, który potrzebuje specjalnej opieki. Co oferujemy w gabinetach D105?

stomatologia dziecięca katowice

Szczegóły

Czas trwania usługi

1 godzina

Ilość zabiegów

W zależności od stanu uzębienia

Cena

Wypełnienie w zębie mlecznym - od 190 zł

Przygotowanie do zabiegu

Należy przygotować dziecko do wizyty u stomatologa, by ograniczyć jego stres. Dodatkowo trzeba zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Czym jest stomatologia dziecięca? Katowice w D105

W przypadku najmłodszych pacjentów zajmujemy się leczeniem zębów mlecznych. Próchnica jest chorobą zakaźną, dlatego każdy zainfekowany mleczak zaraża wyrzynający się obok ząb stały. Brak leczenia zainfekowanych próchnicą zębów mlecznych może mieć bardzo negatywny wpływ na uzębienie dzieci. Stomatologia dziecięca w Katowicach to rozwiązanie, z którego powinni skorzystać wszyscy rodzice.

 

Kiedy może Ci pomóc stomatologia dla dzieci w Katowicach?

Chcesz, aby Twoje dziecko miało piękny i zdrowy uśmiech? Zgłoś się do nas na lakowanie i lakierowanie. Stomatologia dla dzieci opiera się na systematycznych wizytach w gabinecie. Podczas nich specjalista może zweryfikować, czego potrzebuje dziecko w danym momencie. 

Lakowanie, nazywane też uszczelnianiem, polega na wypełnianiu bruzd zębów specjalną substancją. To właśnie w szczelinach zębów gromadzą się najczęściej resztki jedzenia, co tworzy warunki do działania bakterii powodujących próchnicę. Z kolei lakierowanie to pokrywanie zębów cienką warstwą lakieru, z którego przez 12 godzin uwalnia się fluor remineralizujący szkliwo. 

Co ważne, wszystkie zabiegi wchodzące w skład oferty stomatologia dla dzieci wykonujemy, wykorzystując bezbolesne znieczulenia. Ponadto każdy mały pacjent po wizycie otrzymuje nagrodę za swoją odwagę.

 

Stomatologia dziecięca – efekty

Dobry dentysta dziecięcy w Katowicach pomoże Ci zadbać o zdrowe uzębienie dziecka. Dzięki temu unikniesz wielu negatywnych konsekwencji również w przyszłości. W gabinecie D105 przykładamy ogromną wagę do tego, by dziecko już od najmłodszych lat uczyło się dobrych nawyków w higienie jamy ustnej. Ponadto jeśli zęby mleczne wypadną zbyt wcześnie, mogą pozostawić w szczęce zbyt wiele wolnego miejsca dla zębów stałych, a stąd już prosta droga do krzywego uśmiechu i problemów z żuciem. 

Jak wspomnieliśmy, stomatologia dziecięca Katowice w gabinetach D105 obejmuje przede wszystkim dwa zabiegi. Lakowanie ma na celu pozbycie się potencjalnych ognisk próchnicy. Zabieg lakierowania służy wzmocnieniu zębów dziecka i dostarczaniu im dawki fluoru.

Sprawdź również ofertę: Ortodoncja, aparat Invisalign Katowice!

 

Stomatologia dla dzieci – przeciwwskazania

Stomatologia dla dzieci obejmuje szereg różnych czynności, które różnią się pod względem specyfiki. Przeciwwskazania mogą dotyczyć zarówno lakierowania, lakowania, jak i sedacji. Stomatologia dziecięca w znieczuleniu ogólnym wiąże się ze stosowaniem różnych substancji. Każda z nich może wywoływać inne reakcje alergiczne oraz mieć własne przeciwwskazania. Dlatego też stomatologia dziecięca w znieczuleniu ogólnym i każdy inny zabieg wymaga konsultacji ze specjalistami. W gabinetach D105 przeprowadzamy wywiad z pacjentem, który pomaga nam w określeniu kolejnych etapów leczenia.

 

To ciekawe…

Według oficjalnych statystyk, problem próchnicy dotyczy ponad 90% dzieci w Polsce. Dlatego tak ważna jest stomatologia dziecięca oraz profilaktyczne wizyty w gabinecie dentystycznym.

Sprawdź również ofertę: Higiena i profilaktyka w stomatologii Katowice!